Po Britaniji: lovorika bo očitno ostala doma

Slovenski kolesar Luka Mezgec je včerajšnjo prvo poletapo, kronometer, končal v ozadju, v drugi je bil blizu vrha.

11. september 2016 08.09
iza-Kolesarstvo

Bristol - Predzadnja sedma etapa trinajste izvedbe kolesarske dirke po Veliki Britaniji je bila razdeljena na dva dela: prvi je bil 15-kilometrski posamični kronometer, drugi pa kratka poletapa na 90 kilometrov dolgi progi, ravno tako s štartom in ciljem v Bristolu. Danes čaka udeležence zgolj še pika na »i«, povsem ravninska stokilometrska etapa v Londonu.

V vožnji na čas je imel najmočnejše noge prekaljeni 31-letni Nemec Tony Martin, nekdanji trikratni zaporedni svetovni prvak v tej disciplini, ki se bo po petih letih pri Etixx-QuickStepu po koncu sezone za (vsaj) dve leti preselil h Katjuši. Dvanajstouvrščeni z letošnjih olimpijskih iger v Riu in nemški državni prvak se je veselil šele druge letošnje zmage, pred tem je bil v posamičnih kronometrih dvakrat drugi - februarja na dirki po portugalskem Algarveju, konec marca pa na belgijski preizkušnji De Panne-Koksijde.

Včeraj sta mu še najbližje, na tri oziroma pet sekund, prišla dvakratni svetovni prvak v ekipnem kronometru, Avstralec Rohan Dennis (BMC), in srebrni z olimpijskih iger v Riu, Nizozemec Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), medtem ko je edini slovenski zastopnik Luka Mezgec, član Orice-Exchange, na 91. mestu zaostal več kot dve minuti in pol.

Je bil pa precej bliže vrha v včerajšnji drugi poletapi, saj je bil v skupini 17 kolesarjev, ki so za zmagovalcem Dennisom zaostali šest sekund, naposled je zasedel sedmo mesto, kar je izenačenje njegove šeste najboljše letošnje uvrstitve. Na Otoku je bil sedmi tudi že tri dni prej, v četrti etapi. V skupni razvrstitvi je napredoval na 70. mesto, domači as Stephen Cummings (Dimension Data) ima pred zadnjim dejanjem 26 sekund naskoka pred Dennisom. Če se mu posreči prednost zadržati, bo postal drugi britanski zmagovalec dirke, na kateri je bil pred šestimi leti Borut Božič drugi - po Bradleyju Wigginsu leta 2013. Cummings je bil sicer na tej preizkušnji - v letih 2008 in 2011 - že dvakrat drugi.