Rekordni Jan Tratnik državni prvak v vožnji na čas

V ženski konkurenci je Polona Batagelj odpravila branilko lanske lovorike Uršo Pintar.
Fotografija: Jan Tratnik je zmagal z rekordom proge. Foto Tomi Lombar/Delo
Jan Tratnik je zmagal z rekordom proge. Foto Tomi Lombar/Delo

Ljubljana – Jan Tratnik in Polona Batagelj sta nova državna prvaka v vožnji na čas v cestnem kolesarstvu. Tratnik, desetouvrščeni z lanskega svetovnega prvenstva, je s časom 49:59 za nameček postavil še absolutni rekord 44-kilometrske proge med Ljubljano in Domžalami. Kot poroča STA, je bila članica ljubljanskega BTC Cityja Eugenia Bujak tretja na mednarodni ženski dirki v vožnji na čas, za 36 sekund je zaostala za rusko zmagovalko Olgo Zabelinsko, majico državne prvakinje pa je oblekla Batageljeva pred branilko lovorike Urša Pintar.

Pogačar med mlajšimi člani

»Cilj je bil postati državni prvak. Nisem gledal na čas. Lahko bi šel še pol minute hitreje. Kronometer je bil dolg, vozil sem ga konstantno. Dobro sem se počutil, zmagal sem brez vzponov in padcev. Dosegel sem to, po kar sem prišel,« je za STA komentiral Tratnik, ki se namerava na slovenski pentlji osredotočiti na tretjo etapo s ciljem na Celjskem gradu in na vožnjo na čas v zadnji etapi, morda tudi na generalno razvrstitev. Absolutno drugi je bil Tadej Pogačar, ki si je konkurenco pokoril med mlajšimi člani.