Richezeju četrta etapa, Sagan tretji

Argentinski kolesar Maximiliano Richeze (Etixx-Quick-Step) je zmagovalec 193 kilometrov dolge preizkušnje dirke po Švici.

14. junij 2016 21.09
Switzerland Cycling Tour De Suisse
A. V., STA
A. V., STA
St. Moritz - Argentinski kolesar Maximiliano Richeze (Etixx-Quick-Step) je zmagovalec 193 kilometrov dolge preizkušnje dirke po Švici. Drugo mesto na 4. etapi med Rheinfeldnom in Champagnejem je po ciljnem sprintu osvojil njegov moštveni kolega Kolumbijec Fernando Gaviria, tretji je bil vodilni v skupnem seštevku Slovak Peter Sagan (Tinkoff).

Današnja četrta, pretežno ravninska etapa z dvema manjšima vzponoma, je bila znova pisana na kožo sprinterjem. Sagan je priložnost dobro izkoristil, bil v samem vrhu in prednost pred zasledovalci povišal na devet sekund. Na koncu je imel največ moči vlak ekipe Etixx-Quick-Step, ki je imel na prvih stopničkah kar dva kolesarja. Skupina je dan sicer začela počasi, v umirjenem ritmu, po dveh urah so kolesarji premagali le 60 kilometrov.

Nato je sledilo nekaj pobegov in četverica Matt Brammeier (Dimension Data), Nick van der Lijke (Roompot-Oranje Peloton), Jeremy Maison (FDJ) in Lukas Jaun (Roth) si je pred zadnjimi 25 kilometri privozila približno dve minuti prednosti. A ekipi Tinkoff in Etixx-QuickStep sta opravili dobro delo pri lovljenju, glavnina je ubežnike ujela štiri kilometre pred ciljem.

Od treh Slovencev je bil danes najvišje Simon Špilak (Katjuša) na 57. mestu, tudi Jan Polanc kot 61. (Lampre-Merida) je v cilj prišel v času zmagovalca. Kristijan Koren (Cannondale) je bil 119., za zmagovalcem je zaostal 31 sekund. Skupno je Špilak napredoval na 20. mesto (+0:44), Polanc je 67. (+4:01), Koren pa 96. (+6:16).

V sredo čaka kolesarje nekoliko več dela, etapa bo sicer krajša, le 126,4 kilometra dolga, a bodo kolesarji med Brig-Glisom in Carijem opravili s tremi kategoriziranimi vzponi, med drugim se bodo povzpeli tudi na 2436 metrov visoki prelaz Furka.