Schachmann s samostojnim napadom do etapne zmage (VIDEO)

Slovenski kolesar Grega Bole je na 5. etapi dirke po Kataloniji zasedel 61. mesto, na belgijski klasiki Matej Mohorič 27.
Fotografija: Zdenek Štybar je imel v ciljnem šprintu najmočnejše noge. FOTO: Eric Lalmand/AFP

Puigcerda – Nemški kolesar Maximilian Schachmann, član Bore, si je pokoril vso konkurenco na 188-kilometrski peti etapi 99. izvedbe dirke po Kataloniji. Petindvajsetletnik je bil sprva del ubežne skupine, nato pa skoval samostojni napad, po katerem je ciljno črto prečkal 13 sekund pred skupino petih zasledovalcev. Glavnina, v kateri je bil tudi edini slovenski zastopnik Grega Bole (Bahrain Merida), je bila še dve sekundi bolj zadaj. Za Nemca je bila to druga letošnja zmaga, prva etapna. Majico vodilnega, ki jo je oblekel včeraj, je zadržal Astanin Kolumbijec Miguel Angel Lopez in jo bo skušal nositi do nedeljskega finiša, jutri karavano čaka 169,1 kilometra dolga etapa med Vallsom in Vila-seco.

Kar 76 odstopov v Belgiji

Na enodnevni belgijski klasiki E3 BinckBank, nekoč znani pod imenom Harelbeke–Antwerp–Harelbeke, je imel v peteroboju za zmago najmočnejše noge QuickStepov Čeh Zdenek Štybar, ki je tako še izboljšal svojo najboljšo uvrstitev s te dirke, drugo mesto iz leta 2015. Postal je tudi prvi češki zmagovalec belgijske klasike in si tretjič letos pokoril vso konkurenco. Preprečil je dvojni domač uspeh, najbolj sta se mu namreč približala Wout van Aert (Jumbo-Visma) in Greg van Avermaet (CCC). Iz slovenske peterice je bil najvišje Matej Mohorič (Bahrain Merida) in 27. mestu, medtem ko sta njegov moštveni kolega Jan Tratnik in Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) delila usodo še kar 74 kolesarjev, ki so odstopili.