Vivianiju druga etapa v Abu Dhabiju, Mezgec četrti

Italijan Elia Viviani je bil najboljši na drugi etapi dirke po Abu Dhabiju. Luka Mezgec 4., Janez Brajkovič 32.

09. oktober 2015 22.23
Luka Mezgec 5.6.2014 Kamnik Slovenija

Abu Dhabi - Italijanski kolesar Elia Viviani (Sky) je zmagovalec druge etape dirke Po Abu Dhabiju, na kateri je tudi v skupnem vodstvu.

Italijan si je zmago priboril v ciljem šprintu 130 kilometrov dolge etape in v zadnjih metrih opravil s Slovakom Petrom Saganom (Tinkoff-Saxo) in rojakom Fabiem Sabatinijem (Etixx - Quick-Step).

Na visokem četrtem mestu je etapo končal slovenski kolesar Luka Mezgec (Giant-Alpecin), ki so mu pripisali čas zmagovalca. Preostali slovenski predstavnik Janez Brajkovič (UnitedHealthcare Pro Cycling) se je uvrstil na 32. mesto (isti čas).

V skupnem seštevku vodi Elia Viviani pred Italijanom Andreo Guardinijem iz Astane (isti čas) in Petrom Saganom (+0:04). Luka Mezgec je 13., Janez Brajkovič pa 27. (oba +0:10).

V soboto je na sporedu 140-kilometrska etapa iz Al Aina do Jebel Hafeeta.