Na dirki po Italiji zatišje ni trajalo dolgo, prvemu pravemu dnevu premora je sledil eksploziven vstop v drugi teden, ko se je z edinim kronometrom boj za skupno zmago znova razplamtel. Sledilo je bolj umirjeno nadaljevanje, danes je na vrsti zelo zahtevna etapa z dolgim zaključnim vzponom na Pilo (16,6 km, 7 %). Na Giru pa kot vedno niso v ospredju le boji kolesarjev, za marsikoga najlepša tritedenska dirka je pogosto tudi kaotična in zaznamovana z odločitvami organizatorjev. Kolesarjem je v prvi polovici dirke nekajkrat že zavrela kri, še bolj jim bo, ko bodo morali odpreti denarnico.
V dveh tednih dirkanja na italijanskih in bolgarskih cestah je bilo zanimivo spremljati tudi odločitve sodnikov, ki pod prste gledajo tako kolesarjem kot osebju v spremljevalnih avtomobilih. Pravila so stroga in jasno določena, veliko kazni pa je bilo povezanih z uriniranjem kolesarjev na javnih krajih med etapo. »Da bi zaščitili ugled dirke po Italiji, vse kolesarje opozarjamo, naj ne urinirajo v bidone med etapo, saj bomo to kaznovali,« je ob poročilo o kaznih zapisala sodniška žirija. Zaenkrat se zaradi tega prestopka še nihče ni znašel na zatožni klopi, kasneje pa je Victor Campenaerts priznal, da je on zakrivil ta domnevni »prekršek«: »Raje uriniram v bidon kot nekomu v rože pred hišo.«
Komentarji