ABA: Metalac tesno premagal Krko

Košarkarji Krke so v 16. kolu lige ABA izgubili proti Metalcu s 67:69.

03. januar 2015 16.33

Valjevo - Košarkarji Krke so v 16. kolu regionalne lige ABA morali priznati premoč Metalcu (67:69) in zabeležili tretji zaporedni poraz.

Novomeščani so na gostovanju v Valjevu zapravili lepo priložnost, da še drugič v sezoni premagajo Metalac. Potem ko so bili domačini v ospredju večji del prvega polčasa in ob odmoru vodili s 40:37, sta v nadaljevanju Malcolm Armstead in Mirko Mulalić zrežirala preobrat in Krki v 32. minuti priborila devet točk prednosti (56:47).

A to ni bilo dovolj za zmago, saj so Novomeščani naredili preveč napak v napadu, gostitelji pa so rezultat obrnili v svojo korist in v zadnji minuti vodili z 68:64.

Krka je vztrajala vse do konca in se s tremi točkami danes nezanesljivega Alexisa Wangmeneja približala na točko, nato pa je imel Armstead pri izidu 67:69 na voljo zadnji met za podaljšek, ki pa ga je zgrešil.

Pri Krki sta bila najbolj razpoložena Malcolm Armstead z 20 točkami in Mirko Mulalić s 17 točkami, pri Metalcu pa Nikola Jevtović in Nikola Malešević s po 17 točkami.

Krka bo v prihodnjem kolu gostila Igokeo, tekma bo na sporedu 10. januarja ob 17. uri.

Prva četrtina

Novomeščani so tekmo začeli v postavi Chris Booker, Malcolm Armstead, Alexis Wangmene, Erjon Kastrati in Mirko Mulalić.

Novomeščani so v prvih treh minutah prikazali dobro košarko in povedli z 8:4, nato pa so domači odgovorili z delnim izidom 10:1, pri čemer je bil najbolj razpoložen Nikola Jevtović s sedmimi točkami.

Krka se je po zaostanku za pet vrnila v igro in znižala na 13:14, a je sledila serija neuspešnih napadov, ki so jih domači kaznovali s hitrimi protinapadi in po osmih minutah vodili z 20:13, zato je Aleksandar Džikić zahteval minuto odmora. Ta ni prinesla preobrata in Metalac je prvo četrtino dobil s 23:18.

Druga četrtina

Košakarji Krke so na začetku druge četrtine zapravili tri napade - Jasmin Hukić je zgrešil dva meta iz igre, Malcom Armstead pa je izgubil žogo v napadu - tako da so domači povedli s sedmimi točkami razlike (25:18).

A njihovo veselje je bilo kratko, saj so Novomeščani uprizorili preobrat. Le-tega je začel Hukić s trojko, nato je Imran Polutak zadel dva prosta meta, za konec pa je Mulalić uspešno vrgel za tri točke (26:25).

Varovanci Aleksandra Džikića so vodili do 17. minute (30:29), potem pa so gostitelji dosegli pet zaporednih točk in na glavni odmor odšli s prednostjo 40:37.

Tretja četrtina

Ekipi sta po odmoru prikazali slabo predstavo in v prvih štirih minutah skupaj dosegli le pet točk, izid je bil 42:40 v korist Metalca. Gostje so za nameček v 23. minuti ostali brez Chrisa Bookerja, ki je odšepal z igrišča in se ni več vrnil v igro.

V nadaljevanju sta moštvi le nekoliko popravili igro, v ospredju pa je bil Krkin organizator igre Malcom Armstead. Ta je naprej zadel za 42:44, nato ukradel žogo in asistiral Mirku Mulaliću, zatem pa še dobil skok v obrambi in poskrbel za koš Wangmeneja, po katerem je Krka povedla s 46:44.

Novomeški košarkarji so v zaključku četrtine povedli za pet točk, potem ko je Mulalić zadel svojo tretjo trojko (51:46), na drugi strani pa je Jevtović s prostim metom postavil izid četrtine.

Četrta četrtina

Krkina najboljša košarkarja Armstead in Mulalić sta v prvih minutah zadnje četrtine poskrbel za izdatnejše vodstvo. Najprej je Armstead s polaganjem povišal na 53:47, Mulalić pa je zadel svojo četrto trojko za prednost +9 (56:47).

Gostje so dobro začeli zadnjo četrtino, vendar jo slabše nadaljevali. Nizali so slabe mete iz igre, kar je Metalac kaznoval s trojkama Nikole Maleševića in Marka Ljubičića, slednji pa je v 35. minuti dodal še koš za dve točki (57:58).

Krka je imela v zaključku tekme vse v svojih rokah, vendar pa je storila preveč napak za zmago. Tako je Wangmene pri vodstvu z 62:61 zadel le enega od dveh prostih metov, na drugi strani pa je Jevtović uspešno vrgel za tri točke.

Sledila je slaba poteza Mulalića, ki je pri izidu 64:64 naredil osebno napako nad Maleševićem, ta je imel na voljo tri proste mete in dva tudi zadel. Pri Krki je odgovornost za met prevzel Armstead, ki ni bil uspešen, pri Metalcu pa so hitro krenili v protinapad in po zabijanju Jevtovića povedli z 68:64.

A s tem še ni bilo konec razburljive končnice. Wangmene je zadel pod prekrškom in zadel tudi prosti met, nato pa je sledila hitra osebna napaka nad Maleševićem. Ta je bil uspešen le enkrat in Krka bi s košem za dve točki lahko izsilila podaljšek, vendar je Armstead zgrešil in Novomeščani so izgubili tretjič zapored.