Real po kraljevsko na poti na zaključni turnir

V košarkarski evroligi po dveh tekmah le branilec naslova s prednostjo 2:0. Katalonci s tesno zmago utišali več kot 15.000 gledalcev
Fotografija: Klemen Prepelič in Argentinec Facundo Campazzo sta bila v drugi tekmi nerešljivi uganki za Panathinakosove igralce. FOTO: eurolegaue.net

Četrtfinalna končnica v košarkarski evroligi se je v treh dvobojih spremenila v infarktno, le evropski prvak Real Madrid je proti Panathinaikosu izkoristil prednost domačega igrišča in je v zmagah v vodstvu z 2:0. Danes je gladko odbil vse napade atenskega kluba, ki je bil tako rekoč povsem nebogljen.

Sijajno je svoje minute v obdobju, ko je zlomil odpor Grkov, izkoristil tudi Klemen Prepelič, ki je v 14 minutah s stoodstotnim metom dosegel 9 točk.

Jaka Blažič (v sredini) je v drugi tekmi dosegel dve točki, za kolikor je Barcelona tudi zmagala v drugi tekmi četrtfinalne končnice eurloegaue. FOTO: eurolegaue.net

Drugi današnji španski predstavnik v četrtfinalni končnici Barcelona je proti Efesu izenačil na 1:1. Pred 15.125 glasnimi navijači je katalonsko moštvo zmagalo s 74:72. Odločilno prednost štirih točk si je priigrala do odmora, saj je obe zadnji četrtini izgubila za točko. Svoj delež k zmagi je z dvema točkama prispeval tudi slovenski reprezentant Jaka Blažič. Igral je dobrih osem minut.

Ob 9. uri se je v Madridu začela še zadnja tekma prve serije domačih nastopov med Realom in Panathinaikosom. Real je prvo tekmo zmagal.

Na finalni turnir četverice najboljših se uvrstijo zmagovalci četrtfinalnih dvobojev. Igra se na tri zmage.

Izida

Anadolu Efes : Barcelona 72:74 (59:62, 34:38, 16:19) – v zmagah 1:1

(Larkin 18, Mičić 15; Hanga 17, Tomić 13)

Real Madrid : Panathinaikos 78:63 (61:41, 35:26, 21:8) – 2:0

(Campazzo 13, Taylor 11, Randolph in Ayon po 10, Prepelič 9 – met za dve 1:1, trojke 2:2, prosti meti 2:1 v 14 minutah)