Brooklynu se še drugič zapored nasmiha »metla«

V tretji tekmi končnice lige NBA je branilec naslova Golde State prvič premagal Sacramento. Phoenix v Los Angelesu izničil domači poraz.
Fotografija: Z razpoloženim Stephenom Curryje je branilec naslova Golden State prišel do prve zmage v končnici lige NBA. FOTO: Cary EdmondsonI/Usa Today Sports/Reuters

Košarkarji Golden Stata, branilci naslova prvaka lige NBA, so na tretji tekmi prvega kroga končnice dosegli prvo zmago. V domačem San Franciscu so na krilih Stephena Curryja premagali Sacramento s 114:97 in zaostanek v boju na štiri zmage znižali na 1:2. Philadelphia pa je le še zmago oddaljena od napredovanja.

Bojevniki so igrali brez Draymonda Greena, ki ga je liga suspendirala zaradi brce proti tekmecu na drugi tekmi. Kljub temu so gostitelji že ob koncu druge četrtine prvič prišli do dvomestne prednosti in jo nato vseskozi povečevali.

Prvi mož dvoboja je bil superzvezdnik Stephen Curry s 36 točkami, Kevon Looney pa je k zmagi dodal 20 točk.

»Smo ekipa z veliko ponosa, vemo, kako se odzvati. Ko smo pritisnjeni ob zid, se običajno vedno odzovemo,« je dejal Looney.

Philadelphia z Joelom Embiidom v glavni vlogi je le še zmago oddaljena od napredovanja. FOTO: Sarah Stier/FPA

Medtem pa je Philadelphia na vzhodu tik pred napredovanjem v drugi krog. Po razburljivi tekmi v gosteh pri Brooklynu, na kateri je prišlo do izključitve Jamesa Hardna in kontroverzne brce Joela Embiida, po kateri je ostal na parketu, so gostje zmagali s 102:97 in v boju na štiri zmage povedli s 3:0. Brooklyn je tudi lansko leto v prvem krogu končnice izgubil z 0:4 proti Bostonu.

»Lahko ste videli, kakšen je bil njihov načrt igre. Moram ga udariti. Poskušali so me spraviti v frustracijo, da bi me lahko izključili,« je bil po tekmi prepričan Embiid, ki je dosegel zanj skromnih 14 točk in deset skokov, ter dodal: »A preveč sem zrel, da bi se postavil v položaj, da bi me lahko izključili. Zato sem se samo lotil svojega posla in osvojili smo novo zmago.«

Harden je moral za razliko od Embiida po nešportnem prekršku v tretji četrtini predčasno s parketa zaradi udarca, zato pa se je pri gostih v ključnih trenutkih tekme izkazal Tyrese Maxey. Dvaindvajsetletnik je v zadnjih minutah dosegel osem točk zaporedoma in tako prevesil tehtnico na stran gostov.

Trener mrežic Jacque Vaughn je bil po tekmi šokiran, kako je lahko Embiid ostal v igri po namerni brci Nica Claxtona v mednožje v uvodni četrtini.

»Mislim, da česa takega v svoji karieri še nisem videl,« je bil ogorčen Vaughn: »Da tip nekoga namerno brcne v območje, za katerega nihče od nas ne želi, da bi prejel brco, nato pa lahko nadaljuje igro?! Tega še nisem videl.«

Russel Westbrook in drugi košarkarji Los Angeles Clippers so že v prvi domači tekmi zapravili prednost gostujoče zmage v Phoenixu. FOTO: Jayne Kamin-oncea/Usa Today Sports/Reuters

Phoenix je s 129:124 zmagal v gosteh pri Los Angeles Clippers, povedel z 2:1 in znova prišel do prednosti domačega igrišča. Prvi zvezdnik moštva iz Arizone Devin Booker je dosegel kar 45 točk. Clippers so sicer igrali brez svojega najboljšega igralca Kawhija Leonarda, ki si je na drugi tekmi poškodoval desno koleno.