Crvena zvezda se ni sprehodila skozi Koper

Primorski košarkarji so v 34. minuti zaostajali za beograjskim evroligašem le s 66:69.
Fotografija: Dvajsetletni Jurij Macura (27) se je izkazal tudi proti Crveni zvezdi. FOTO: ABA

V 6. kolu košarkarske lige ABA slovenska moštva niso dočakala zmage. Krka v soboto in Koper Primorska danes sta vendarle nudili soliden odpor favoriziranima tekmecema, udeležencu evropskega pokala Mornarju in evroligašu Crveni zvezdi. Tekma med FMP in Cedevito Olimpijo je bila preložena zaradi pozitivnih izvidov testiranja na koronavirus v srbskem moštvu.

Dvoboj tekmecev z nasprotnih strani lestvice v dvorani Bonifika se je končal po pričakovanjih. Koper Primorska je doživela šesti poraz in ostaja na dnu razpredelnice, Crvena zvezda pa je osvojila šesti par točk in ostaja edina neporažena ekipa v regionalnem prvenstvu. Kljub porazu si Koprčani zaslužijo pohvale. Potem ko so v prejšnjem kolu izgubili proti Ciboni z 41 točkami razlike in v 40 minutah dosegli vsega 50 točk, so tokrat pokazali drugačen obraz in bili večino tekme povsem dostojen tekmec Beograjčanom.

Gostje so dobili prvo in zadnjo četrtino, Koprčani pa so bili boljši v preostalih dveh. V 34. minuti je Koper Primorska zaostajala le 66:69. Medtem ko je pri domačih Koprčanih igralo osem košarkarjev, med temi se je še posebej izkazal Jurij Macura s 17 točkami in 17 skoki (indeks 28), je pri Crveni zvezdi nastopilo vseh dvanajst igralcev.

Strelci za Koper Primorsko: Durnik 14 (6:8), Rojc 12 (2:2), Kastrati 10 (1:3), Radulović 8 (0:2), Macura 17 (7:8), Nemanič 3, Vončina 8 (1:1); Crvena zvezda: O'Bryant 13 (2:2), Rochestie 16, Hall 3 (1:1), Walden 15 (10:10), Uskoković 5, Reath 4 (0:2), Dobrić 16 (4:4), Simonović 2, Jagodić Kuridža 1 (1:2), Kuzmić 3 (3:4), Terry 6.

Krka je že v soboto klonila v dvorani Leona Štuklja proti Mornarju s 74:84 (56:64, 40:48,16:23). Strelci za Novomeščane: Camphor 10, Stipčević 13 (5:6), Vrabac 5 (1:1), Barič 19 (1:2), Kosi 2 (2:2), Škedelj 14 (1:2), Vučetić 11 (3:4); Mornar: Pullen 5 (0:1), Gabriel 16 (5:6), Needham 10 (2:2), Jeremić 3, Šehović 3 (1:2), Smith 22 (4:6), Whitehead 6, Vranješ 17 (9:11), Luković 2.