Dončić z Realom osvojil obe točki v Bambergu

Nikolić je v 11 minutah v statistiko vpisal en skok, Dončić pa je igral dobrih 24 minut in dosegel sedem točk.

21. december 2017 23.08
Germany Euroleague Basketball
A. V.
A. V.
München - V 14. krogu košarkarske evrolige je madridski Real z Luko Dončićem gostoval v Bambergu pri drugem slovenskem reprezentantu Alekseju Nikoliću, zmage pa se je z 81:66 (29:13, 50:35, 68:51) veselil Real.

Slovenska košarkarja tokrat nista igrala vidne vloge. Nikolić je v 11 minutah v statistiko vpisal en skok, Dončić pa je igral dobrih 24 minut in v statistiki sedmim točkam dodal pet skokov ter osem asistenc.

Sama tekma je bila odločena že v prvem delu, ki ga je Real dobil s 16 točkami razlike in Španci prednosti niso več izpustili iz rok. Pri Realu, ki ima zdaj osem zmag iz 14 obračunov, je bil z 20 točkami najbolj strelsko razpoložen Tray Thomkins, pri Bambergu, ki je doživel osmi poraz, je 13 točk dosegel Daniel Hackett.

Za Real to tretja zaporedna zmaga v evroligi.