Dragić & Co. po pravi drami klonili še drugič zapored (VIDEO)

Košarkarji kluba New York Knicks s 124:121 strli odpor moštva Miami Heat.

13. januar 2020 07.38
13. januar 2020 11.41
Julius Randle (z žogo) je bil najboljši strelec tekme in moštva New York Knicks, Goran Dragić (levo) pa ni imel svojega najboljšega večera. FOTO: Usa Today Sports
Ljubljana – Košarkarji moštva Miami Heat so izgubili še drugo zaporedno tekmo v ligi NBA, potem ko so morali po porazu pri Brooklyn Nets priznati premoč tudi igralcem kluba New York Knicks, ki so bili pred svojimi navijači boljši s 124:121.

Za gostitelje sta največ točk dosegla Julius Randle (26) in RJ Barrett (23), ki sta bila tudi najbolj zaslužna, da je zmaga po pravi drami v zadnjih trenutkih tekme ostala doma. V Miamijevi ekipi je bil s 25 točkami najbolj učinkovit Jimmy Butler, Kendrick Nunn pa jih je prispeval dvajset. Vročica je sicer ob polčasu vodila že za ducat točk.

Slovenski as Goran Dragić, ki je tekmo začel s klopi, je v 24 minutah zbral šest točk (z metom za dve: 3:5, za tri: 0:2). V statistiko je vpisal še štiri asistence in dva skoka, medtem ko je izgubil kar pet žog.

Čančar ni dočakal priložnosti

Košarkarji ekipe Denver Nuggets pa so na svojem parketu s 114:104 ugnali Los Angeles Clippers. Za domačo zasedbo je največ točk dosegel Nikola Jokić (20), Koprčan Vlatko Čančar pa ni dobil priložnosti. V gostujočem moštvu je bil s tridesetimi točkami najbolj razpoložen Kawhi Leonard.

Drugi izidi – Brooklyn Nets : Atlanta Hawks 108:86, Memphis Grizzlies : Golden State Warriors 122:102, Toronto Raptors : San Antonio Spurs 104:105, Phoenix Suns : Charlotte Hornets 100:92.