Dragić slab met nadomestil z moštveno igro

Miami je po zmagi v New Yorku še korak bliže končnici NBA. Goran Dragić je dosegel po 10 točk in podaj.
Fotografija: Izjemni James Harden je tudi proti Sacramentu sprožil rafal metov in košev za svoj peti trojni trojček, pri katerem je dosegel najmanj 50 točk. FOTO: USA TODAY Sports

Goran Dragić v prvi tekmi po slovenski »veselici« na Floridi resda ni bil tako vroč pri doseganju košev, a je bil z moštveno igro, ki je odlikovala Miami, pomemben kamenček v mozaiku pri zanesljivi zmagi v New Yorku s 102:90. Dosegel je 10 točk z enakim odstotkom meta za dve točki in tri – 28,6 %. Za dve je metal 4:14, trojke pa 2:7. Dodal je še 10 podaj v 37 minutah.

»Včasih napadalno nisem razpoložen, zato se podredim moštvu. Poskušali smo biti agresivni, a nam v prvem polčasu ni najbolj uspevalo. New York je letel po igrišču, v drugem polčasu smo bili veliko boljši. Vsaka zmaga šteje,« je med drugim povedal Ljubljančan.

Miami se je utrdil na 8. mestu vzhodne konference, ki še vodi v končnico. Deveti Orlando ima ob enakem številu zmag tudi tekmo več. Miami bo v noči na torek gostoval pri Bostonu.

Luka Dončić bo z Dallasom igral nocoj ob 22.30 v Oklahomi.

Goran Dragić v New Yorku ni bil tako učinkovit kot koristen pri pomembni Miamijevi zmagi v boju za končnico. FOTO: USA TODAY Sports

Hardenov peti trojnega trojček z vsaj 50 točk

Prvi strelec sezone v NBA James Harden iz tekme v tekmo piše mejnike. Ob domači zmagi Houstona proti Sacramentu s 119:108 je dosegel kar 50 točk, imeniten strelski večer pa dopolnil še z enajstimi skoki in desetimi podajami. V zbirki rekordov je bero trojnih trojčkov, v katerih je dosegel vsaj 50 točk, povečal na pet.

Teksaški bradač je zadel še 7 trojk, s čimer je postal deveti igralec v zgodovini NBA z najmanj 2000 trojkami.

»Neverjeten je prav vsak večer. Mislim si, mar res lahko to naredi vsako tekmo? In to že tri leta,« se je čudil tudi Hardnov trener Mike D'Antoni.

Harden je odločilnem delu tekme z 10 zaporednimi točkami strl odpor Kingsov.

Izidi

NEW YORK : MIAMI 92:100

(Mudiay 24, Kornet 17; Waiters 28, Whiteside 17 in 13 skokov, Wade 16, Dragić 10 – za dve 4:14, trojke 2:7, 10 podaj in 2 skoka v 37 minutah).

INDIANA : ORLANDO 116:121

(Collison 24 in 9 podaj, Bogdanović 22, Turner 16 in 12 skokov; Gordon 23, 10 skokov in 7 podaj, Vučević 19).

LA CLIPPERS : CLEVELAND 132:108

(Harrell 23, Alexander 22, Green 18 in 10 skokov; Clarkson 26, Sexton 21).

BROOKLYN : BOSTON 110:96

(Russell 29 in 10 podaj, LeVert 15, H; Hayward 19, Morris in Theis po 16).

DETROIT : PORTLAND 99:90

(Jackson 28, Drummond 22 in 19 skokov; Lillard 23, Kanter 20 in 15 skokov).

CHICAGO : TORONTO 101:124

Lemon 19, Luwawu Cabarrot 18; Ibaka (12 skokov) in VanVleet po 23, M. Gasol 17).

HOUSTON : SACRAMENTO 119:108

(Harden 50 – za dve 13:31, trojke 7:23, prosti meti 17:18, 11 skokov in 10 podaj v 38 minutah, Capela 24 in 15 skokov, Paul 22; Bogdanović 24, Hield 21, Bagley 20 in 12 skokov).

MINNESOTA : PHILADELPHIA 109:118

(Wiggins 24, Towns 21; Harris 25, Simmons 20, 11 skokov in 9 podaj).

PHOENIX : MEMPHIS 115:120

(Booker 48 – za dve 19:29, 11 podaj, Ayton 17 in 13 skokov; Valančiunas 34 – za dve 16:28 in 20 skokov, Conley 33).