Evroliga: Unics zadal Fenerbahčeju prvi poraz

Unics Kazan je v petem kolu evrolige v Istanbulu premagal Fenerbahče z 81:73.

02. november 2016 21.05
M. Ž.
M. Ž.

Istanbul - Košarkarji Fenerbahčeja so v petem kolu evrolige doživeli prvi poraz, na domačem parketu so morali priznati premoč Unicsu s 73:81 (vrhunci v spodnjem videu).

Gledalci v Istanbulu so spremljali izenačeno tekmo. Vseskozi so bili v rahli prednosti gostje, ki so po prvi četrtini vodili za pet (20:15), ob glavnem odmoru za štiri (43:39) in pred zadnjo četrtino za točko (63:62).

Turško moštvo je zadnjo četrtino začelo dobro in po 36 minutah vodilo za šest točk (71:65), nato pa so gostje zrežirali delni izid 9:0 in 46 sekund pred koncem povedli za pet (76:71), česar Fenerbahčeju ni uspelo izničiti.

Pri Unicsu sta izstopala Keith Langford z 28 točkami, 10 skoki 4 podajami ter Artsiom Parakhouski z 20 točkami in 12 skoki.

Pri Fenerbahčeju je bil prvi strelec Bobby Dixon s 23 točkami, Jan Vesely je dodal 17 točk.

Barcelona v Izrealu do tretje zmage

Na preostali današnji tekmi je Barcelona v gosteh premagala Maccabi z 79:69 in dosegla svojo tretjo zmago (v spodnjem videu).

Domačini so se v prvem polčasu še dobro borili s Katalonci in po uvodni četrtini zaostajali za dve točki (18:20), po polovici tekme pa za šest (34:40).

Barcelona je nato v tretji četrtini prevzela pobudo in si hitro priigrala enajst točk prednosti (45:34), ki jih je zadržala do konca četrtine (58:47), sredi zadnje četrtine pa je bila razlika že velikih dvajset točk (69:49).

Pri Barceloni je bil najbolj razpoložen Tyrese Rice z 21 točkami, pri Maccabiju pa Andrew Goudelock z 19 točkami.