Koprčani so se vrnili k staremu ritmu

Slovenski prvaki so v gosteh ugnali Mego Bemax in dosegli peto zmago v ligi ABA.
Fotografija: Blaž Mesiček je ostal v senci Stephena Holta. FOTO: ABA
Blaž Mesiček je ostal v senci Stephena Holta. FOTO: ABA

Po Cedeviti Olimpiji so se uspeha v 7. kolu lige ABA veselili tudi košarkarji Kopra Primorske in popravili svoj izkupiček na pet zmag in dva poraza. Slovenski prvaki so v Beogradu z 79:73 ugnali Mego Bemax, ki ostaja pri eni zmagi.

Koprčani so se hitro vrnil na pravi tir po visokem porazu v slovenskem derbiju s Cedevito Olimpijo. Čeprav so vodili večji del dvoboja, so morali do zadnjih minut trdo garati za uspeh. Mladi in energični gostitelji so se namreč srčno borili in večkrat skoraj povsem izničili tudi dvomestni zaostanek 41:51 ali 60:72, za katerega sta bila najzaslužnejša branilec Stephen Holt in krilo Lance Harris. Tudi v zaključku tekme varovancem trenerja Jurice Golemca vodstvo s 77:71 ni zadostovalo za mirno končnico.

Mega Bemax, ki ima v svojih vrstah dva slovenska košarkarja, Jurija Macuro in Blaža Mesička, se je približala na 73:77. Takrat so Koprčani v zadnji minuti kar štirikrat uspešno skočili v napadu in s prostima metoma Ivana Marinkovića prišli do končnega izida.