Krka po 88:88 v finišu povsem popustila in ostaja na dnu

V Novem mestu se je zmage v 10. kolu veselila Cibona, ki je v minuti naredila delni izid 10:0 za končnih 100:90.
Fotografija: Luka Lapornik je izenačil na 88:88, nakar je Krka padla v črno luknjo. FOTO: ABA

Luka Lapornik je zbral 25 točk in zadel vseh pet trojk, Domen Bratož je dodal 16 točk, a to je bilo premalo za Krko, da bi premagala zagrebško Cibono. Lapornik je minuto in 35 sekund pred koncem dosegel koš za izenačenje na 88:88, nakar je sledilo deset neodgovorjenih točk gostov.

S tremi zmagami in sedmimi porazi Novomeščani ostajajo na dnu lestvice v ligi ABA. Enak izkupiček ima tudi Petrol Olimpija, Zadar in Mornar. Pri Hrvatih je Marko Ljubičić dosegel 21 točk, eno manj Damir Markota.

Tekmo 10. kola lige ABA so košarkarji Krke slabo začeli, saj je Cibona v uvodni četrtini dosegla 35 točk, bolje nadaljevali in vodili še pet minut pet koncem, a v finišu igrali premalo zbrano in klonili z 90:100 (72:71, 50:48, 25:25). Izstopal je natančni Lapornik (za dve 3:5, za tri 5:5, prosti meti 4:4). Ostali strelci za Krko: Marinelli 6, Škedelj 3 (1:2), Bratož 16 (10:11), Cinac 8 (2:2), Đapa 7 (4:4), Fifolt 2, Balažič 11 (2:4), Lalić 12 (2:4).