Krka v zadnji četrtini zaustavila zmaje

Novomeški košarkarji so bili v domači dvorani boljši z 80:78 in izid v zmagah izenačili na 1:1.
Fotografija: Krka se je do zmage dokopala z odlično zadnjo četrtini. Foto Roman Šipić/Delo
Krka se je do zmage dokopala z odlično zadnjo četrtini. Foto Roman Šipić/Delo

Novo mesto – Finalna serija na tri zmage košarkarske lige Nova KBM bo trajala vsaj štiri tekme. Krka je bila namreč nocoj pred domačim avditorijem po razburljivi končnici z 80:78 boljša od branilca lovorike in šestnajstkratnega prvaka Petrola Olimpije in izid v zmagah izenačila na 1:1. Tretji dvoboj bo na sporedu v petek ob 18. uri v hali Tivoli.

Prejšnjič -21, danes +2

Za razliko od prvega obračuna v Stožicah, ki se je končal z 21 točkami razlike, je bila današnja tekma neprimerno bolj izenačena. Dolenjci so odlično odigrali zadnjo četrtino in se v dramatični končnici razveselili šele druge zmage v sedmih medsebojnih dvobojih z Olimpijo v tej sezoni in prve pred domačimi navijači.

Do odmora kraljevala Olimpija

V prvem polčasu ni dišalo po takšnem razpletu, saj so si Ljubljančani zagotovili udobnih 14 točk prednosti (40:26), ki pa je po glavnem odmoru začela kopneti. Gostitelji so se v vodstvo z 71:70 prebili v 36. minuti po prostih metih Domna Bratoža, nato pa zaloge do konca niso več izpustili iz rok. Pet sekund pred zadnjim piskom sirene je poskusil zmago zmajem zagotoviti Jordan Morgan, a je bil premalo natančen.

Še vedno preveč napak

»Veseli me, da smo izvlekli to zmago. Igrali smo veliko bolje kot na prvi tekmi, a še vedno s preveč napakami v obrambi. Videli smo, kako moramo igrati za zmago,« je za STA poudaril domači trener Simon Petrov, njegov kolega na ljubljanski klopi Zoran Martič pa pripomnil: »Nekako pričakovana tekma. Jasno nam je bilo, da bo šla Krka v popoln pretep in tako iskala svojo priložnost. Z izgubljenimi žogami smo ji v drugem polčasu olajšali pot do zmage.«

KRKA : PETROL OLIMPIJA 80:78 (57:63, 39:47, 22:23)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1000, sodniki Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), Španič (Postojna).

Krka: Marinelli 15 (3:3), Osolnik 1 (1:3), Bratož 9 (5:6), Cinac 14, Dimec 17 (5:6), Jošilo 15 (4:8), Zagorac 2, Kovačevič 7 (0:2).

Petrol Olimpija: Kastrati 6, Tratnik 6, Oliver 14 (1:2), Špan 15, Badžim 3 (1:2), Morgan 11 (1:3), D. Lorbek 7, Hrovat 6 (2:2), Begić 7 (3:4), Sanon 3 (1:1).

Prosti meti: Krka 18:28, Petrol Olimpija 9:14.

Trojke: Krka 6:20 (Cinac 2, Marinelli 2, Jošilo, Kovačevič), Petrol Olimpija 5:20 (Kastrati 2, Oliver, Špan, D. Lorbek).

Osebne napake: Krka 20, Petrol Olimpija 26.

Pet osebnih: Sanon (38.), Hrovat (40.).