Krka z zmago pobegnila z dna lestvice

Košarkarji Krke so premagali Mego Bemax z 82:69 in pobegnili z zadnjega mesta na lestvici lige ABA.
Fotografija: Foto
Foto

Košarkarji Krke so v osmem krogu prišli do svoje tretje zmage v ligi Aba, Megi Bemaxu je prizadejala drugi prvenstveni poraz, zmagali so z 82:69.

Igralci Mege Bemaxa so vodili večino prve četrtine, Krka je vodstvo prevzela dve minuti pred koncem, prednosti pa ni več izpustila iz rok. Drugo četrtino so Novomeščani odprli s 6:0, do polčasa so si priigrali 12 točk prednosti. Še boljši je bil začetek drugega polčasa, ki so ga domači odprli s tremi trojkami - dvakrat jo je zadel Paolo Marinelli, enkrat Dino Cinac. Sredi tretje četrtine so krkaši vodili s 60:40 in v dvorani Leona Štuklja je dišalo po zmagi domačih.

Krka je v zadnjih deset minut vstopila s prednostjo 68:50 in jo povečala s košem Marinellija in trojko Luke Lapornika v prvih 45 sekundah četrte četrtine. Do konca tekme se je prednost nekoliko stopila, toda zmaga ni bila niti v enem trenutku vprašljiva.

Marinelli je bil s 23 točkami prvi strelec tekme.

Krka : Mega Bemax 82:69

ŠD Leona Štuklja, gledalcev 1000, sodniki: Pukl (Slovenija), Juras (Srbija), Hadžić (Hrvaška).
Krka: Mahkovic 9 (2:2), Marinelli 23 (2:3), Škedelj 6 (1:2), Osolnik 2, Bratož 8, Cinac 5, Đapa 6 (2:2), Balažič 3, Lalić 6 (0:2), Lapornik 14 (4:4).
Mega Bemax: Mushidi 6 (0:1), Marjanović 5 (3:3), Ašćerić 6 (0:2), Mišković 7 (2:5), Čarapić 7 (7:8), Atić 2 (2:2), Bitadze 10 (4:6), Koprivica 8 (4:4), Mokoka 16 (3:4), Fundić 2 (0:8).
Prosti meti: Krka 11:15, Mega Bemax 25:43.
Met za tri točke: Krka 13:33 (Marinelli 5, Bratož, Lapornik 2, Mahkovic, Škedelj, Cinac, Balažič), Mega Bemax 8:30 (Mokoka 3, Mushidi, Ašćerić 2, Mišković).
Osebne napake: Krka 37, Mega Bemax 27.
Pet osebnih: Bitadze (26.), Mahkovic (33.), Mokoka (35.).