Luka Dončić & Co. v zadnjih trenutkih klonili pred Jeleni

Košarkarji kluba Milwaukee Bucks so po hudem boju strli odpor igralcev moštva Dallas Mavericks.
Fotografija: Luka Dončić ni mogel preprečiti Dallasovega poraza. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports

Košarkarji moštva Dallas Mavericks so morali tokrat pred svojimi navijači v ligi NBA po hudem boju s 105:106 priznati premoč igralcem kluba Milwaukee Bucks. Poraza z novim dvojnim dvojčkom ni mogel preprečiti niti Luka Dončić.

Slovenski zvezdnik je v 37 minutah dosegel 33 točk (z metom iz igre 13:28; za dve: 10:17, za tri: 3:11), 11 podaj, šest skokov in dve ukradeni žogi, eno pa je izgubil. Znova je bil zelo nenatančen pri prostih metih, saj je zadel le štiri od desetih. Za nameček je zgrešil zadnji met za zmago.

Najbolje razpoloženi košarkar pri gostih je bil grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo, ki je v statistiko vpisal 28 točk in 10 skokov. Dvoboj je odločil Američan Brook Lopez, ki je sedem sekund pred iztekom zadel zmagoviti koš za Jelene.

Jason Kidd, trener Dallasa, se je po tekmi jezil predvsem zaradi številnih zgrešenih prostih metov; skupaj so jih od 24 zadeli le deset, od tega sedem od petnajstih v zadnji četrtini. »Ves čas vadimo proste mete. Na žalost jih ne zadenemo takrat, ko je to potrebno,« je zmajeval z glavo 49-letni Američan.

Drugi izidi: Charlotte Hornets : New York Knicks 102:121, Indiana Pacers : Washington Wizards 121:111, Orlando Magic : Toronto Raptors 113:109, Brooklyn Nets : Atlanta Hawks 120:116, Cleveland Cavaliers : Sacramento Kings 95:106, Philadelphia 76ers : Los Angeles Lakers 133:122 – po podaljšku, Memphis Grizzlies : Detroit Pistons 114:103, New Orleans Pelicans : Phoenix Suns 128:117, Utah Jazz : Minnesota Timberwolves 108:118.