Luki Dončiću za dvojni dvojček zmanjkal skok (VIDEO)

Na gostovanjih Dallas v tej sezoni najmočnejše košarkarske lige NBA izgubil še sedemnajsto tekmo. Na vzhodu naslednji tekmec Philadelphia. Luka Dončić je bil drugi strelec teksaškega moštva z 19 točkami.
Fotografija: Z nekaj akcijami je Luka Dončić navdušil tudi zahtevne navijače v znameniti dvorani Garden v Bostonu. FOTO: Reuters

Dallas in Luka Dončić sta bila zelo oddaljena od presenečenja v Bostonu. Četudi so gostitelji igrali brez prvega zvezdnika Kyrieja Irvinga so bili za razred boljši in zmagali s 114:93. Našemu prvemu zvezdniku in drugemu strelcu pri poraženemu moštvu Luki Dončiću je zmanjkal skok do dvojnega dvojčka – 19 točk, 9 skokov.

Luka, eden od favoritov za tekmo najboljših, je igral 29 minut in je zadel tudi štiri trojke. Prvi strelec gostov iz Teksasa je bil Harrison Barnes z 20 točkami. Za Dallas gostovanja v tej sezoni ostajajo kot zakleta, izgubil je že 17 tekem.

Bostonovo najmočnejše orožje so bili meti za tri točke, saj so jih Kelti nasuli kar 21. Marcus Smart jih je zadel pet, Jayson Tatum štiri. Pri domačih, pri katerih sta ob Irwingu manjkala še poškodovana Marcus Morris in Aron Barnes, je bil blizu trojnemu dvojčku Gordon Hayward (16 točk, 11 skokov in 8 podaj).

Bostonov center Al Horford je bil za Luko Dončića prevelik zalogaj. FOTO: Reuters

Dončić tekmo začel s trojko

Z značilnim korakom nazaj in zadetim metom za tri je Luka začel dvoboj, ki pa se je za goste hitro spremenil v lovljenje visokih zaostankov. Dallas se je v prvem polčasu še najbolj približal gostom z izidom 23:26 in prav ob koncu, ko je Luka s spektakularno trojko od table in preko Marcusa Smarta (skupno je v prvih 24 minutah dosegel 10 točk, 6 skokov in 3 podaje) znižal zaostanek na 51:58.

Barnes in Dončić sta na začetku drugega polčasa s trojkama Dallasov zaostanek znižala le še na točko 57:58, nakar so gostitelji po minuti odmora odgovorili z nizom 11:1 in tekmo zapeljali v igro mačke z mišjo.

Navijači spodbujali Nowitzkega

Velik del pozornosti je pri gostih ukradel Dirk Nowitzki. V vsakem napadu so domači navijači spodbujali Nemca k metu in upali, da bo v svojem zadnjem nastopu v Gardnu dosegel vsaj en koš. Nowitzki je bil že pri predstavitvi pozdravljen s stoječimi ovacijami domačih privržencev, ki pa vseeno niso dočakali koša legendarnega 40-letnika, ki je v 16 minutah zgrešil kar deset metov iz igre.

"Poseben občutek je, ko ti navijači pokažejo tolikšno spoštovanje. Niso pozabili mojih predstav v zadnjih dveh desetletjih. Boston je res športno mesto, žal mi je, da se navijačem nisem oddolžil s kakšnim košem," je povedal Dončićev mentor.

Dallas bo na vzhodu v noči na nedeljo igral v Philadelphii, v noči na torek pa bo gostil LA Lakers, ki ga je ugnal New York. Za slovito moštvo iz Kalifornije največji zvezdnik NBA LeBron James zaradi poškodbe še ne bo igral v Dallasu.

Bostonov zvezdnik Gordon Hayward je bil blizu dvojnega trojčka, naš zvezdnik Luka Dončić pa je bil od dvojnega dvojčka oddaljen le en skok. FOTO AFP

Izidi:

BOSTON : DALLAS 114:93
(Brown 21, Tatum 18, Smart 17, Hayward 16, 11 skokov in 8 podaj, Horford 10, 8 skokov in 8 podaj, Rozier, Ojeleye, Theis in Wanamaker po 8; Barnes 20, Dončić 19 – za dve 3:8, trojke 4:8, prosti meti 1:2, 9 skokov in 4 podaje v 29 minutah, Jordan 12 in 15 skokov, Matthews 11, Harris in Smith Jr. po 9, Powell in Barea po 6, Finney Smith 1).

MIAMI : WASHINGTON 115:109
(Whiteside 21 in 18 skokov, Richardson 18, Winslow 13 in 10 podaj; Beal 33, 9 skokov in 7 podaj, Ariza 21).

CLEVELAND : UTAH 91:117
(Burks 17, Sexton 13; Mitchell 18, Crowder 16).

CHICAGO : INDIANA 116:119 – po podaljšku
(LaVine 31, Markkanen 27 in 9 skokov, Dunn 16 in 17 podaj; Oladipo 36, Sabonis 23 in 12 skokov).

MEMPHIS : BROOKLYN 100:109
(Conley 31, Jackson Jr. 19, M. Gasol 13, 9 skokov in 7 podaj, Anderson 11, 11 skokov in 10 podaj; Russell 23 in 10 podaj, Carroll 20).

MINNESOTA : ORLANDO 120:103
(Towns 29 in 15 skokov, Teague 23, Gibson 14 in 10 skokov; Vučević 22, Fournier 21).

MILWAUKEE : ATLANTA 144:112
(Brogdon in Middleton po 19, Antetokounmpo 16; Bembry 19, Dedmon 14).

PHOENIX : LA CLIPPERS 111:121