Miamijeva sedmica (VIDEO)

Goran Dragić je za podaljšanje niza brez poraza na domačem parketu dosegel 18 točk.
Fotografija: Goran Dragić je imel eno od najvidnejših vlog in je pri zanesljivi Miamijevi zmagi nad Detroitom igral 33 minut. Takole je zadel eno od treh trojk. FOTO: USA TODAY Sports

Košarkarji Miamija z Goranom Dragičem so v ligi NBA v 10. tekmi dosegli že sedmo zmago in ostajajo neporaženi na domačem parketu. Danes so premagali Detroit s 117:108, Ljubljančan je dosegel kar 18 točk in šest podaj.

Zmaga ni bila vprašljiva. Gostitelji so v uvodu povedli s 6:0, višali prednost in si do polčasa priigrali že 22 točk naskoka, 59:37.

Po 20 točk sta za Miami dosegla Kendrick Nunn in Jimmy Butler, ki je temu dodal 13 skokov. Ob Dragiću je 18 točk dosegel tudi Bam Adebayo, ki je pod obročema ujel tudi 14 žog. Pri Detroitu je bil z 22 točkami najbolj učinkovit Luke Kennard.

Skupaj je bilo na sporedu osem tekem. Los Angeles Lakers so s 123:115 zmagali pri nekdanjem Dragićevem klubu Phoenixu in in se z osmo zmago povzpeli sami na vrh zahodne konference.

Miami po prostem večeru čaka gostovanje v Clevelandu, v noči na petek pa bo na delu tudi Luka Dončić z Dallasom, ki odhaja na gostovanje v New York.

Izidi – Miami : Detroit 117:108 (Goran Dragić 18 točk, trojke 3:8, za dve 3:6, 6 podaj v 33 minutah) Indiana : Oklahoma 111:85, Philadelphia : Cleveland Cavaliers 98:97, Chicago : New York 120:102, Denver : Atlanta 121:125, Phoenix : Los Angeles Lakers 115:123, Utah : Brooklyn 119:114, Sacramento : Portland 107:99.