NBA: Bojevniki spet na zmagovitih tirnicah (VIDEO)

Košarkarji Golden Stata so šele v končnici strli čvrst odpor Minnesote in vpisali že 63. zmago v sezoni.

22. marec 2016 08.34
NBA/

Minneapolis - Potem ko so branilci šampionskih prstanov v ligi NBA, košarkarji moštva Golden State Warriors, v prejšnjem kolu, ko so z zgolj 79 doseženimi točkami priznali premoč San Antoniu, prekinili niz sedmih zaporednih zmag, so se sinoči vnovič vrnili na zmagovite tirnice z zmago s 109:104 na gostovanju pri Minnesoti.

Dvoboj je bil izenačen in nepredvidljiv. V uvodni četrtini sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, vsako je ušlo za največ šest točk, na prvi odmor pa so gostitelji odnesli dve točki zaloge. Tik pred koncem prvega polčasa so še vodili s 55:53, nato pa so Bojevniki pohodili stopalko za plin in pobegnili s +3. Po delnem izidu Minnesote 10:0 v tretji četrtini so se tekmeci vnovič zganili in z osmimi zaporednimi točkami rezultat spet poravnali, v končnici pa po 101:101 zagospodarili na parketu in vpisali že 63. zmago v sezoni, s katero ostajajo daleč najprepričljivejše moštvo v ligi. Minnesota na trinajstem mestu zahoda nima več možnosti za napredovanje v izločilne boje.

Pri zmagovalcih sta izstopala Draymond Green s 24 točkami in Stephen Curry z dvojnim dvojčkom za 19 točk in enajst asistenc, medtem ko je bil pri poražencih s 25 točkami najučinkovitejši Andrew Wiggins, z dvojnima dvojčkoma pa sta se lahko pohvalila Karl-Anthony Towns (24 točk, 11 skokov) in Ricky Rubio (20 točk, 11 podaj).