NBA: Curry nasul Orlandu 51 točk in porušil Korverjev rekord

Golden State je na gostovanju pri Orlandu dosegel 52. zmago sezone (130:114), vse se je vrtelo okoli Stephena Curryja.

26. februar 2016 08.42
M. Ž.
M. Ž.

Orlando - Branilci naslova Golden State Warriors nadaljujejo s šampionskimi predstavami, tokrat so na gostovanju v Orlandu slavili s 130:114 in na 57. tekmi zabeležili 52. zmago.

V središču pozornosti je bil gostujoči organizator igre Stephen Curry, ki se je ustavil pri 51 točkah (za dve 10-12, trojke 10-15, prosti meti 1-1), 8 podajah in 7 skokih, obenem pa je postavil tudi nov rekord lige, saj je še na 128. zaporedni tekmi dosegel vsaj eno trojko in s tem presegel mejnik Kyla Korverja (127).

Orlando se je v prvem polčasu še enakovredno boril z Bojevniki. Po prvi četrtini je bilo 30:30, ob glavnem odmoru pa 63:59 za domače.

V drugem delu so pobudo prevzeli gostje in tretjo četrtino zaključili z delnim izidom 14:7, tako da so si priborili osem točk prednosti (99:91), nato pa odlično igro prenesli v zadnjo četrtino in z delnim izidom 17:9 pobegnili na petnajst točk (115:100), česar Orladno ni mogel izničiti.

Stephen Curry je bil z naskokom najboljši igralec na tekmi, v njegovi ekipi je bil drugi strelec Marreese Speights s 14 točkami, pri domačih pa sta bila najbolj razpoložena Evan Fournier z 20 točkami in Aaron Gordon z 19 točkami.

Golden State je z izkupičkom 52-5 na vrhu zahodne konference, sledita San Antonio (49-9) in Oklahoma (41-17).