NBA: Dragić spet učinkovit, a si Miami zapira vrata v končnico (VIDEO)

Košarkarji Miamija so drugič zapored pokleknili pred nižje uvrščenim tekmecem, tokrat doma pred Orlandom (107:116).

14. februar 2017 07.12
SPO-BKO-BKN-ORLANDO-MAGIC-V-MIAMI-HEAT

Miami - Kar 19.600 gledalcev v dvorani American Airlines Arena je povečini sklonjenih glav odhajalo z morda že enega ključnih dvobojev prvega dela košarkarske lige NBA. Domača zasedba Miamija bi se v primeru zmage že povsem približala osmemu mesto vzhodne konference, ki še vodi v izločilne boje, a je bil to račun brez krčmarja. Gostitelji so po nizu kar trinajstih zaporednih uspehov sinoči še drugič pokleknili pred nižje uvrščenim tekmecem, po nedeljskem porazu s Philadelphio so bili tokrat prekratki še za Orlando (107:116).

S tem so zdrsnili na enajsto mesto razpredelnice, za Detroitom, ki je še zadnji nad gladino, pa vnovič zaostajajo za dve zmagi. Seveda je možnosti za spremembo še ogromno, pred njimi je še kar 26 dvobojev rednega dela, od tega 14 domačih, vendar pa bodo morali varovanci Erica Spoelstre vnovič ujeti zmagovalni ritem, ki jih je krasil zadnji mesec dni, sploh v obračunih z moštvi, ki so na lestvici rangirana nižje. Prihodnji žal ni tak, v noči na četrtek bo namreč Miami gostoval pri tretjeuvrščenemu z zahoda Houstonu, ki bo lovil že peto zaporedno zmago.

Ekipa Orlanda je sinoči pripotovala s slabo popotnico štirih porazov zapovrstjo, vseeno je začela odlično in si že sredi prve četrtine zagotovila udobnih dvanajst točk naskoka. Sredi drugega dela je razlika še malenkostno narasla, tik pred glavnim odmorom pa so se domači z delnim izidom 10:0 vrnili v igro in se približali na zgolj tri točke zaostanka, prvi polčas je z uspešnim prodorom prek celotnega igrišča mojstrsko v zadnji desetinki zapečatil Goran Dragić. Po treh četrtinah sta bila tekmeca po dolgem času spet poravnana (87:87), v začetku četrte pa se je Vročica za kratko, sploh prvič po začetnih 2:0, zavihtela v malenkostno vodstvo s 93:89.

Gledalci so verjeli, da so se njihovi ljubljenci dokončno sprostili, a ni bilo tako - gostje so bili po delnem izidu 9:0 zopet spredaj in prednosti do konca niso več izpustili iz rok. V zmagovalni zasedbi, ki je bila dosti uspešnejša v skoku (52:37), sta izstopala Francoz Evan Fournier s 24 točkami in Črnogorec Nikola Vućević z dvojnim dvojčkom za 13 točk in 17 skokov. Pri Miamiju je bil s 23 točkami najučinkovitejši Dion Waiters, center Hassan Whiteside je nabral 12 točk in kar 19 skokov, standardno učinkovit pa je bil tudi Goran Dragić, ki je v 36 minutah na parketu v statistiko vpisal 22 točk (prosti meti 10:10, za dve 6:14, trojke 0:1), tri skoke, dve izgubljeni žogi ter po eno asistenco, blokado in ukradeno žogo.

IZIDI LIGE NBA

Miami Heat : Orlando Magic 107:116 (Goran Dragić 22 točk, 3 skoki, 1 podaja, 1 ukradena žoga, 1 bloka in 2 izgubljeni žogi v 36 minutah)

Milwaukee Bucks : Detroit Pistons 102:89 (Beno Udrih ni igral)
Charlotte Hornets : Philadelphia 76ers 99:105
Indiana Pacers : San Antonio Spurs 106:110
Brooklyn Nets : Memphis Grizzlies 103:122
Washington Wizards : Oklahoma City Thunder 120:98
Dallas Mavericks : Boston Celtics 98:111
Denver Nuggets : Golden State Warriors 132:110
Phoenix Suns : New Orleans Pelicans 108:110