NBA: Dragić z eno najboljših predstav v sezoni zadržal Miami v igri za končnico (VIDEO)

Košarkarska Vročica je na gostovanju pri sosedu na lestvici Charlottu zmagala s 112:99. Ljubljančan prispeval kar 33 točk.

06. april 2017 08.22
Heat Hornets Basketball

Miami - Ko je šlo košarkarjem Miamija za nohte, je škarje in platno v svoje roke vzel slovenski as Goran Dragić in dokazal, da je Vročici mesto v končnici lige NBA. K sinočnji zmagi nad Charlottom na gostovanju pred 17.758 gledalci v dvorani Time Warner Cable Arena s 112:99 je namreč kot daleč najboljši strelec prispeval kar 33 točk (prosti meti 2:2, za dve 8:12, trojke 5:9), dodal pa še štiri asistence, en skok in dve ukradeni žogi ter si obenem privoščil eno izgubljeno žogo v 33 minutah, prebitih na parketu.

Tridesetletni Ljubljančan je sedmič v sezoni vpisal po vsaj 30 točk na dvoboj, le enkrat pa je bil učinkovitejši - sredi decembra je namreč ob zmagi nad Washingtonom s 112:101 zmogel 34 točk. Njegovo povprečje v tej sezoni je 20,2 točke na obračun, četrtič je bil tudi tako uspešen pri metih z razdalje (pet trojk), težko ponovljiv se zdi februarski podvig z gostovanja pri Minnesoti (115:113), ko je iz devetih poskusov zadel kar sedem trojk. Tokrat velja omeniti še nov dvojni dvojček centra Hassana Whitesida za 13 točk in kar 20 skokov.

Zmagovalna zasedba je sicer zadela neverjetnih 21 trojk (!) iz 40 poskusov, zgolj James Johnson šest, kar je tehtnico predvsem po glavnem odmoru prevesilo krepko na njeno stran. Dotlej je bila zasedba Charlotta še enakovredna in je izid nazadnje poravnala pri 55:55, nato pa je Miami z delnim izidom 12:0 dokončno razrešil vse dvome o zmagovalcu in dvomestno razliko brez težav zadržal do konca. S tem se je po dveh zaporednih porazih tudi vrnil na zmagovalne tirnice.

Dragićevo moštvo po izjemno pomembnem uspehu nad sosedom na lestvici spet drži osmo mesto na razpredelnici vzhodne konference, ki kot zadnje še vodi v izločilne boje lige NBA, vendar pa ima enak točkovni izkupiček (38 zmag, 40 porazov) in enako število dvobojev kot prva zasledovalka Indiana. Ima pa Vročica precej manj ugoden razpored do konca rednega dela sezone, saj jo čakajo le še obračuni z ekipami s prvih štirih mest vzhoda: dvakrat s četrtouvrščenim Washingtonom, po enkrat pa z vodilnim Clevelandom in tretjim Torontom (na gostovanju v noči na soboto). Vsi imajo mesto v končnici že zagotovljeno.

Domala brez možnosti pa je po drugem zaporednem porazu ostal Detroit, ki je doma s 102:105 pokleknil ravno pred Torontom in zdaj kot enajsti na vzhodu za osmouvrščenim Miamijem zaostaja že tri zmage, do konca pa ima prav tako še štiri tekme, od tega tri gostovanja, prvo že v noči na soboto pri tretjeuvrščenemu »zahodnjaku« Houstonu. Sinoči je Beno Udrih dobro izkoristil svojo priložnost in v 18 minutah na parketu prispeval po 8 asistenc in točk (prosti meti 2:2, za dve 3:7), dodal pa še tri skoke in si privoščil eno izgubljeno žogo.

Beno Udrih je prispeval po 8 točk in asistenc. Foto: Raj Mehta/Reuters.

IZIDI LIGE NBA

Charlotte Hornets : Miami Heat 99:112 (Goran Dragić 33 točk, 4 podaje, 1 skok, 2 ukradeni in 1 izgubljena žoga v 33 minutah)

Detroit Pistons : Toronto Raptors 102:105 (Beno Udrih 8 točk, 8 podaji, 3 skoki, 1 izgubljena žoga v 18 minutah)

Boston Celtics : Cleveland Cavaliers 91:114
Houston Rockets : Denver Nuggets 110:104
Memphis Grizzlies : Oklahoma City Thunderf 100:103
San Antonio Spurs : Los Angeles Lakers 95:102
Phoenix Suns : Golden State Warriors 111:120
Los Angeles Clippers : Dallas Mavericks 112:101