NBA: Dragićev Miami po tretji zaporedni zmagi na pragu končnice (VIDEO)

Ljubljanski košarkar je k zmagi s 108:101 nad Charlottom prispeval dvojni dvojček za 22 točk in 10 asistenc.

09. marec 2017 07.09
Hornets Heat Basketball

Miami - Košarkarji Miamija se še naprej od blizu spogledujejo s končnico lige NBA. S sinočnjo zmago s 108:101 nad Charlottom pred kar 19.600 gledalci v domači dvorani American Airlines Arena so se namreč na devetem mestiu razpredelnice vzhodne konference izenačili z osmouvrščenim Detroitom Bena Udriha, ki je na gostovanju z 98:115 priznal premoč Indiani, pri čemer Šempetrčan ni igral, enako kot tudi ne Saša Vujačič ob porazu Kratkohlačnikov iz New Yorka v Milwaukeeju (93:104).

Miami se je sinoči dokopal do tretje zaporedne zmage oziroma sedme v zadnjih devetih obračunih, pa čeravno ni najbolje začel. Tekmeci so vodili do začetka druge četrtine, ko se je Vročici posrečil delni izid 13:0, s katerim je za nekaj časa tehtnico nagnila na svojo stran, ob polčasu je bil izid poravnan (54:54). V tretjem delu sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, šele v finišu dvoboja pa je Miami z dvanajstimi zaporednimi točkami zagospodaril na domačem parketu in izvlekel pomembno zmago v bitki za izločilne boje.

Prvi strelec zmagovalne zasedbe je bil Dion Waiters s 24 točkami, od tega petimi trojkami, pomemben delež pa je prispeval tudi slovenski as Goran Dragić, ki se je v 34 minutah na parketu veselil dvojnega dvojčka za 22 točk (prosti meti 9:9, za dve 5:10, trojke 1:3) in 10 asistenc, pristavil še šest skokov in eno ukradeno žogo ter si privoščil dve izgubljeni žogi. Pri poražencih je izstopal Kemba Walker s 33 točkami, od tega petimi trojkami. Nov izziv Vročico čaka v noči na nedeljo, ko bo gostila zasedbo Toronta, četrto na vzhodu.

IZIDI LIGE NBA

Miami Heat : Charlotte Hornets 108:101 (Goran Dragić 22 točk, 10 podaj, 6 skokov, 1 ukradena in 2 izgubljeni žogi v 34 minutah)

Indiana Pacers : Detroit Pistons 115:98 (Beno Udrih ni igral)

Milwaukee Bucks : New York Knicks 104:93 (Saša Vujačič ni igral)

Orlando Magic : Chicago Bulls 98:91
Atlanta Hawks : Brooklyn Nets 110:105
Houston Rockets : Utah Jazz 108:115
Minnesota Timberwolves : Los Angeles Clippers 107:91
New Orleans Pelicans : Toronto Raptors 87:94
San Antonio Spurs : Sacramento Kings 114:104