NBA: Dragićev Miami se poigrava s končnico (VIDEO)

Košarkarska Vročica se z gostovanja v Orlandu vrača s porazom (99:110), Goran Dragić je prispeval 15 točk.

04. marec 2017 07.06
76ers Heat Basketball

Orlando - Košarkarji Miamija se poigravajo z uvrstitvijo v izločilne boje lige NBA. Za njimi na devetem mestu razpredelnice vzhodne konference še vedno zaostajajo eno samo zmago, a imajo tekmo več od osmouvrščenega Detroita Bena Udriha. Vročica je sinoči nadaljevala toplo-hladni niz in se z gostovanja pri Orlandu pred 17.136 gledalci v Amway Centru vrača s porazom z 99:110, nov zahteven izziv pa jo čaka že v noči na jutri, ko bo gostila branilca šampionske lovorike in vodilno zasedbo vzhoda, Cleveland.

Zgolj prve minute so minile v znamenju Miamija, ki je nazadnje vodil s 5:3, odtlej pa v celotnem dvoboju niti enkrat več. Orlando si je že v uvodni četrtini nabral udobnih 14 točk naskoka, prednost je še pred glavnim odmorom nekajkrat skopnela na zgolj +2, toda vselej, ko so gostje pokazali zobe, so domači vrnili z enako mero in se ponovno odlepili. V tretjem delu je razlika spet narasla na 19 točk in dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Čarovniki so se tako dokopali do druge zmage v medsebojnih obračunih v zadnjih treh tednih.

V zmagovalni vrsti sta se dvojnih dvojčkov veselila Aaron Gordon (21 točk in 10 skokov) in Elfrid Payton (12 točk in 10 skokov), še učinkovitejši je bil s 25 točkami Nikola Vučević, medtem ko je pri poražencih točkovno izstopal adut s klopi James Johnson (19), sicer pa center Hassan Whiteside s 15 točkami in kar 18 skoki. Mesto v začetni peterki je, kot je že običajno, našel tudi Ljubljančan Goran Dragić, ki je na parketu prebil 34 minut in v tem času prispeval 15 točk ob slabem metu (prosti meti 9:11, za dve 3:11, trojke 0:3), v statistiko je primaknil še po pet podaj in skokov ter dve ukradeni in eno izgubljeno žogo.

IZIDI LIGE NBA

Orlando Magic : Miami Heat 110:99 (Goran Dragić 15 točk, 5 skokov, 5 podaj, 2 ukradeni in 1 izgubljena žoga v 34 minutah)

Philadelphia 76ers : New York Knicks 105:102 (Saša Vujačič ni igral)

Atlanta Hawks : Cleveland Cavaliers 130:135
Washington Wizards : Toronto Raptors 106:114
Milwaukee Bucks : Los Angeles Clippers 112:101
Dallas Mavericks : Memphis Grizzlies 104:100
Utah Jazz : Brooklyn Nets 112:97
Phoenix Suns : Oklahoma City Thunder 118:111
New Orleans Pelicans : San Antonio Spurs 98:101 - po podaljšku