NBA: Dragićev Miami v troboju za zadnje prosto mesto za končnico (VIDEO)

Košarkarji Chicaga so prekinili niz petih zaporednih porazov, Milwaukeeja pa niz šestih zmag zapovrstjo.

14. marec 2017 07.47
NBA/

Ljubljana - Na razpredelnici vzhodne konference košarkarske lige NBA se obeta srdit boj za končno osmo mesto, ki še zagotavlja napredovanje v končnico. Med kandidati zanj je tudi desetouvrščeni Miami Gorana Dragića, ki je predvčerajšnjim prekinil niz štirih zaporednih zmag, trenutno pa je pri 32 uspehih v sezonih, enako kot devetouvrščeni Chicago in osmi Milwaukee.

Biki so se sinoči vrnili v igro, potem ko so po petih porazih zapovrstjo vendarle spet osvojili komplet točk, saj so bili na gostovanju s 115:109 uspešnejši od Charlotta. V obratni smeri pa je šel Milwaukee, ki se je pred tem veselil kar šestkrat zapovrstjo in se povzpel na osmo mesto, sinoči pa ni imel možnosti proti Grizlijem iz Memphisa, ki so bili mnogo prepričljivejši s 113:93.

Vročico, pri kateri je zaradi poškodbe očesa vprašljiv nastop slovenskega asa Gorana Dragića, zdaj v noči na četrtek čaka nov pomemben zalogaj - obračun, v katerem mora zmagati, saj ji bodo nasproti stali Pelikani iz New Orleansa, ki pa so bili v prejšnjem medsebojnem obračunu na predbožični večer boljši z 91:87.