NBA: Dragićeve Vročice v končnici zmanjkalo (VIDEO)

Košarkarji Miamija so morali doma priznati premoč Portlandu (95:102), enajst točk Gorana Dragića.

14. december 2017 07.19

Miami - Košarkarji Portlanda so sinoči v ligi NBA prekinili niz petih zaporednih porazov, za žrtev pa so si izbrali zasedbo Miamija, ki je na parketu domače dvorane American Airlines Arena, pred 19.600 gledalci na tribunah, pokleknila s 95:102. Dvanajstič v sezoni se je zgodilo, da ni dosegla magične meje stotih točk, četrtič zapovrstjo pa je izgubila v medsebojnem obračunu s Portlandom.

Dolgo časa ni dišalo po takšnem razpletu. Že na prvi odmor so gostitelji odšli z udobno prednostjo dvanajstih točk, ki je v drugi četrtini narasla na +16. Tolikšna razlika je bila na semaforju vse do rezultata 70:54, nato pa se je začela topiti. V končnici dvoboja je Portland najprej izenačil na 86:86, potem ko sta bili zasedbi poravnani na 95. točki (za kar je z zadetim prostim metom poskrbel Goran Dragić), pa Miami v zadnjih dveh minutah in tri četrt ni več zadel.

Dragić, slovenski športnik leta 2017, je v 30 minutah na parketu prispeval 11 točk (prosti meti 3:6, za dve 4:11, trojke 0:1), dodal pet skokov, tri asistence in eno ukradeno žogo ter si v isti sapi privoščil tudi tri napake v igri. Trije njegovi soigralci so bili učinkovitejši, najbolj Wayne Ellington s 24 točkami, od tega kar sedmimi (!) trojkami iz desetih poskusov, medtem ko se je James Johnson veselil dvojnega dvojčka za po deset točk in skokov.

V zmagovalni vrsti je izstopal CJ McCollum z 28 točkami, medtem ko se je dvojni dvojček posrečil Al-Farouqu Aminuju za 15 točk (vse je dosegel s trojkami) in 13 skokov. Predvsem pa je bil za uspeh zaslužen Damian Lillard, ki je sedem od svojih 18 točk vpisal v zadnjih treh minutah in četrt, zadel je tudi odločilne tri točke za vodstvo z 98:95. Vročica, ki je sedmič zapovrstjo nastopila brez poškodovanega centra Hassana Whitesida, bo v noči na soboto gostovala pri Charlottu, ki je v zadnjih desetih obračunih vknjižil zgolj dve zmagi.

IZIDI LIGE NBA

Miami Heat : Portland Trail Blazers 95:102 (Goran Dragić 11 točk, 5 skokov, 3 podaje, 1 ukradena in 3 izgubljene žoge v 30 minutah)

Indiana Pacers : Oklahoma City Thunder 95:100
Orlando Magic : Los Angeles Clippers 95:106
Washington Wizards : Memphis Grizzlies 93:87
Boston Celtics : Denver Nuggets 124:118
Chicago Bulls : Utah Jazz 103:100
New Orleans Pelicans : Milwaukee Bucks 115:108
Phoenix Suns : Toronto Raptors 109:115
Houston Rockets : Charlotte Hornets 108:96