NBA: Harris z noro trojko ob pisku sirene potopil Oklahomo (VIDEO)

Košarkarji Denverja so sredi tretje četrtine vodili že za 20 točk, a so se morali za zmago pošteno potruditi.

02. februar 2018 10.04
Thunder Nuggets Basketball

Denver - Dvoboj zasukov z infarktno končnico v ligi NBA je sinoči spremljalo 18.407 gledalcev v dvorani Pepsi Center, v kateri so košarkarji Denverja zmago nad Oklahomo, ki se je še na začetku zadnje četrtine zdela samoumevna, mukoma zadržali doma. Ravno ob zadnjem pisku sirene je namreč Gary Harris zadel noro trojko za končni izid 127:124, s čimer je preprečil popoln zasuk gostov, ki so sredi tretje četrtine zaostajali že za velikih dvajset točk.

Denver je začel zelo poletno in v uvodnem delu dosegel kar 40 točk, kar je njegov rekord v tej sezoni. Razlika je naraščala vse do zadnje četrtine, ki so jo domači odprli s 17 točkami naskoka. To jih je uspavalo celo toliko, da je v končnico s točko prednosti vstopila Oklahoma, ki je 2,2 sekundi pred koncem nato še izenačila s trojko Paula Georgea. Zadišalo je po podaljšku, ki pa ga je prehitel Harris s svojo peto trojko na tekmi, skupno je prispeval 25 točk.

Še učinkovitejša od njega sta bila Jamal Murray s 33 točkami in srbski center Nikola Jokić s trojnim dvojčkom za 29 točk, 14 podaj in 13 asistenc. Zmagovalna zasedba je bila kar petnajstkrat uspešna z razdalje, poraženci devetkrat, od tega George petkrat, tudi sicer je bil izjemno pri metu in se ustavil šele pri 43 točkah. Podčrtati velja še dvojni dvojček Russlla Westbrooka, ki je 20 točkam dodal neverjetnih 21 asistenc.