NBA: Kratkohlačniki uspešni tudi brez Vujačiča (VIDEO)

Košarkarji New Yorka so pred domačimi navijači s 107:103 odpravili Portland, Saše Vujačiča ni bilo v postavi.

23. november 2016 07.13
NBA/

New York - Košarkarji moštva New York Knicks so se morali za sedmo zmago v novi sezoni lige NBA, četrto v zadnjih petih dvobojih, pošteno potruditi, saj se jim je Portland pred 19.812 gledalci v njihovi dvorani Madison Square Garden čvrsto upiral do zadnjega, naposled pa pokleknil s 103:107, s čimer je vpisal osmi poraz v sezoni, četrtega v zadnjih petih obračunih. Zmagovalno moštvo nov izziv čaka v noči na soboto - domač obračun s Charlottom.

Gostje so bolje začeli in se v uvodni četrtini dokopali do devetih točk naskoka, vendar pa ni njihova prednost vzdržala niti do polčasa. Nazadnje so vodili s 45:44, nato pa se je tehtnica začela nagibati na stran Kratkohlačnikov, ki so na glavni odmor odnesli dve točki zaloge. A niti Portland še ni rekel zadnje, v tretjem delu je bil znova pol koraka spredaj, v zadnjega pa sta tekmeca vstopila poravnana (81:81).

V finišu sta se nato izmenjevala v vodstvu, gostje so bili spredaj še pri 101:98, nato pa nasprotnikom dovolili sedem točk zapored in zmaga je ostala doma! Majice New Yorka tokrat ni oblekel slovenski as Saša Vujačič, med njegovimi soigralci pa je bil s kar 31 točkami in devetimi skoki najuspešnejši Kristaps Porzingis. Pri poražencih se je Damian Lillard ustavil pri 22 točkah, Ed Davis je primaknil dvojni dvojček za 14 točk in 10 skokov.

IZIDI LIGE NBA

New York Knicks : Portland Trail Blazers 107:103 (Saše Vujačiča ni bilo v postavi)
Atlanta Hawks : New Orleans Pistons 94:112
Denver Nuggets : Chicago Bulls 110:107
Los Angeles Lakers : Oklahoma City Thunder -:-