NBA: le 9 točk Konjenikov v zadnji četrtini (VIDEO)

Košarkarji Clevelanda so na gostovanju v Orlandu že vodili za 21 točk, a nato grdo izgubili (98:116).

07. februar 2018 07.28
Cavaliers Magic Basketball

Orlando - Košarkarji Clevelanda, finalisti minule sezone lige NBA, nikakor ne ujamejo prave konstantnosti. Sinoči so pokleknili že tretjič v zadnjih štirih dvobojih, na gostovanju pred 18.846 gledalci v dvorani Amway Center so morali namreč premoč priznati predzadnjemu kolektivu vzhodne konference Orlandu, ki je bil prepričljivo boljši s 116:98.

Vendar pa ni sprva prav nič dišalo po takšnem razpletu. Konjeniki so namreč v uvodni četrtini dosegli zelo zavidljivih 43 točk in se že dokopali tudi do udobne prednosti +15, ki so jo pred odhodom na glavni odmor še oplemenitili (61:40). Očitno pa jih je zelo visoko vodstvo uspavalo do te mere, da so v nadaljevanju tekmecu dovolili popoln preobrat.

Gostitelji so sredi tretjega dela z delnim izidom 19:2 sploh prvič v obračunu prevzeli vodstvo, v zadnji četrtini pa - po izenačenju na 92:92 - dokončno zagospodarili na domačem parketu. Z novimi 16 zaporednimi točkami so strli odpor favoriziranih gostov, ki so v sklepnih dvanajstih minutah zmogli piškavih devet doseženih točk.

Poražencem ni pomagal standardni učinek zvezdnika LeBrona Jamesa, ki se je bolj grenko veselil dvojnega dvojčka za 25 točk in deset skokov, dodal je še deset asistenc, a si v isti sapi privoščil tudi šest izgubljenih žog. Pri zmagovalcih je bil neustavljiv Jonathon Simmons s kariernim rekordom 34 točk in z odličnim metom iz igre (12:17, za dve 10:13).