NBA: Miami v boju za 8. mesto odpihnil še Toronto (VIDEO)

Miami melje dalje, v noči na nedeljo so s 104:89 premagali Toronto, a še vedno zaostajajo za Detroitom, ki je prav tako zmagal.

12. marec 2017 08.50
Raptors Heat Basketball
N. Gr.
N. Gr.

Miami - Vročica ostaja najbolj vroče moštvo lige, kar so na svoji koži občutili tudi košarkarji Toronta, ki veljajo za ene od favoritov na Vzhodu. Goran Dragić je k zmagi s 104:89 prispeval 15 točk, dva skoka in dve podaji, ki jih je dosegel v le 17 minutah, kolikor jih je preživel na parketu.

Slovenski organizator igre je tekmo predčasno zaključil, ker je prejel močan udarec v obraz, zarad česar mu je povsem zateklo desno oko. Dragić je bolj kot na košarkarja spominjal na boksarja po koncu dvoboja, a je takoj po tekmi povedal, da z njim ni nič hujšega in da bo spet zaigral že danes, ko Miami gostuje pri Indiani.

Detroit Pistons še vedno zasedajo 8. mesto in držijo vozovnico za končnico, v "slovenskem" obračunu so doma premagali New York Knicks s 112:92. Udrih za Detroit sicer znova ni zaigral, z 28 točkami je bil najboljši strelec Tobias Harris. Prvi strelec New Yorka je bil z 18 točkami Kristaps Porzingis, Slovenec v dresu kratkohlačnikov Saša Vujačić pa je v štirih minutah v statistiko vnesel skok in podajo.

V dvoboju večera sta se pomerila San Antonio in podprvaki lige NBA iz Oaklanda Golden State Warriors. Slednji brez poškodovanega Kevina Duranta niso več tako dominantni kot na začetku sezone, Ostroge iz Teksasa pa pred končnico spet prihajajo v formo, v kateri bodo eni od glavnih favoritov za nov naslov prvakov lige NBA. Zmagali so s 107:85, obe ekipi pa sta igrali brez prvih zvezdnikov. Najboljši strelec San Antonia je bil z 21 točkami Patty Mills, Golden Stata pa s 36 Ian Clark.

San Antonio le še zmago zaostaja za Golden Statom na vrhu zahodne konference, a so pred tekmo zaradi aritmije za nedoločen čas izgubili LaMarcusa Aldridga, ki je zelo pomemben člen njihove igre pod košem. Kako hudo je, še ni znano, je pa sloviti trener Greg Popovich njegove težave opisal kot »precej strašljive«.