NBA: poraženi Portland še ni potrdil končnice (VIDEO)

Košarkarji Minnesote kljub zmagi s 110:109 ostajajo brez možnosti za napredovanje v izločilne boje.

04. april 2017 09.10
NBA/

Minneapolis - Pravo srhljivko je videlo 14.677 gledalcev v dvorani Target Center v sinočnjem edinem dvoboju lige NBA, v katerem so domači košarkarji Minnesote po tekmi preobratov s 110:109 odpravili Portland, ki si tako na osmem mestu razpredelnice zahodne konference še ni zagotovil preboja v izločilne boje. Minnesota navkljub 31. zmagi v sezoni za končnico nima več možnosti, saj za njo zaostaja kar sedem zmag, do konca rednega dela pa mora odigrati zgolj še šest obračunov. Junak domačega uspeha je bil Karl-Anthony Towns z dvojnim dvojčkom za 34 točk in dvanajst skokov, pri nasprotnikih je izstopal Damian Lillard s 25 točkami, od tega tremi trojkami.

Moštvi sta se domala ves dvoboj izmenjevali v vodstvu. Ko so domači ob koncu uvodne četrtine pobegnili s +8, se je zdelo, da je zmagovalec že odločen, a se Portland s tem ni strinjal in je tik pred odhodom na glavni odmor škarje in platno vzel v svoje roke (57:49). Po njegovi prednosti dvanajstih točk sredi tretjega dela pa se je vendarle prebudila tudi Minnesota in se mu z delnim izidom 11:0 popolnoma prilepila na vrat, v zadnji četrtini pa zmogla tudi zasuk. Po njenem vodstvu s 110:106 je 32 sekund pred koncem najprej Allen Crabbe znižal z zadetim prostim metom, po košu Al-Farouqa Aminuja 1,3 sekunde pozneje so bili gostje le še točko zadaj, vendar pa se v sklepne pol minute rezultat ni več spremenil.