NBA: razigrani Dragić le korak do dvojnega dvojčka (VIDEO)

Košarkarji Miamija so v novem koledarskem letu še neporaženi, proti Indiani so vpisali že šesto zaporedno zmago.

11. januar 2018 07.58

Indianapolis - Košarkarji Miamija v novem koledarskem letu ostajajo še neporaženi, sinoči so vpisali že šesto zmago zapovrstjo, tretjo na gostovanju. S 114:106 so bili pred 14.540 gledalci v dvorani Bankers Life Fieldhouse boljši tudi od Indiane, s čimer so se prebili na četrto mesto razpredelnice vzhodne konference. Novo priložnost za nadaljevanje zmagovalnega niza bodo imeli v nedeljo zvečer, ko bodo v goste povabili zasedbo Milwaukeeja, ki ima dve zmagi in eno tekmo manj.

Lahko bi zapisali: kadar igra zlati Goran Dragić, igra tudi Vročica! V zadnjih šestih obračunih, ko moštvo ni poznalo poraza, je namreč Ljubljančan vselej prispeval vsaj po 16 točk, sinoči se je ustavil pri dvajsetih. V 31 minutah na parketu je proste mete izvajal 3:4, za dve je streljal 7:12, trojke pa metal 1:4. Močno se je približal dvojnemu dvojčku, saj je zmogel tudi devet asistenc, v svojo statistiko pa vpisal še tri skoke in eno ukradeno žogo, privoščil si je tudi štiri napake.

S tem je bil seveda najboljši strelec Miamija, ki je, z izjemo prvih minut, vodil ves dvoboj, najbolj pa je razlika - na 16 točk - narasla sredi druge četrtine. Bolj ko se je tekma bližala koncu, bolj sta si bila tekmeca blizu, Indiani - s 26 točkami je bil najbolj pri metu Victor Oladipo - se je pred končnico še posrečilo izenačiti (97:97), nakar so gostje spet premaknili v višjo prestavo in zmagali. Odločilno trojko je 25,5 sekunde pred koncem prispeval rezervist Wayne Ellington.

»Vedeli smo, da nas čaka trd obračun, saj je Indiana izjemno neugoden gostitelj s hitrimi in gibkimi igralci. Dvoboj za nas ni bil optimalen, smo si pa to zmago želeli in zaslužili,« je poudaril trener Miamija Erik Spoelstra po že trinajsti zaporedni januarski zmagi njegovih varovancev (seveda vključujoč tudi minulo sezono), kar je najdaljši niz v ligi. Indiana se je morala znajti brez standardnega Mylesa Turnerja, ki si je v prejšnjem dvoboju z Milwaukeejem poškodoval komolec.

IZIDI LIGE NBA

Indiana Pacers : Miami Heat 106:114 (Goran Dragić 20 točk, 9 pdaj, 3 skoki, 1 ukradena in 4 izgubljene žoge v 31 minutah)

Charlotte Hornets : Dallas Mavericks 111:115
Washington Wizards : Utah Jazz 104:107
Brooklyn Nets : Detroit Pistons 80:114
New York Knicks : Chicago Bulls 119:122 - po podaljšku
Houston Rockets : Portland Trail Blazers 121:112
Memphis Grizzlies : New Orleans Pelicans 105:102
Milwaukee Bucks : Orlando Magic 110:103
Minnesota Timberwolves : Oklahoma City Thunder 104:88