Russell Westbrook je dosegel še 42. trojnega dvojčka v sezoni. Goran Dragić je počival, igrala sta Udrih in Vujačić.

10. april 2017 09.56
Thunder Nuggets Basketball
N. Gr.
N. Gr.
Oklahoma - Tri dni pred koncem rednega dela sta priložnost za igro dobila tudi Beno Udrih in Saša Vujačić. Detroit je premagal Memphis s 103:90, New York pa je bil nemočen proti Torontu s 97:110.

Udrih je v 21 minutah na parketu dosegel 11 točk ter imel 5 podaj in dva skoka, Vujačić pa je v 17 minutah vpisal 2 točki, 3 skoke in prav toliko podaj. Obe ekipi nimata več možnosti za uvrstitev v končnico, pri obeh slovenskih košarkarjih pa je v jeseni njunih karier vprašanje, če bosta tudi v prihodnji sezoni dobila pogodbo v ligi NBA. Na izhodnih vratih naj bi bil predvsem Vujačić, medtem ko Udrih še vedno zelo solidno opravlja vlogo rezervnega organizatorja igre.

V ospredju nedeljskega večera je bil dvoboj Oklahome in Denverja, vse oči so bile uprte v Russlla Westbrooka. Ta ni razočaral, za rekordni 42. trojni dvojček v sezoni je dosegel 50 točk, 15 skokov in 10 asistenc, zadel pa je tudi odločilno trojko ob izteku igralnega časa za zmago Oklahome s 106:105. Rekord po številu trojnih dvojčkov v sezoni Oscarja Robertsona je tako padel po 56 letih.

Miami, ki boj za končnico bije s Chicagom in Indiano, bo tako kot slednja danes odigral predzadnjo tekmo rednega dela. Gostil bo aktualne prvake Cleveland Cavaliers, nato pa bo v sredo doma igral še z Washingtonom. Chicago, ki ima enako razmerje zmag in porazov kot Miami, a boljše medsebojni seštevek, bodo gostili Orlando in Brooklyn, Indiano, ki ima zmago več od Chicaga in Miamija, pa čakata še Philadelphia in Atlanta.

11. Dallas 40,0 80 32 48
12. Minnesota 38,7 80 31 49