Nov mejnik Gorana Dragića: 7000 doseženih točk

Magično mejo je slovenski košarkarski as pri Miamiju presegel že v prvi četrtini dvoboja z LA Lakers.

31. marec 2016 12.19

Los Angeles - Košarkarji Miamija sinoči res niso imeli pretiranih razlogov za zadovoljstvo v ligi NBA, saj so - zaradi slabega, nespoštljivega in podcenjujočega odnosa, kot je po dvoboju samokritično priznal prvi strelec Dwyane Wade - po podaljšku s 100:102 pokleknili pred najmanj prepričljivim moštvom zahodne konference, Los Angeles Lakers. Vseeno Vročica ostaja na mestih, ki še vodijo v končnico, čeravno je morala predse spustiti zasedbo Charlotta.

Mesto v prvi peterki je, kot je že običajno, kljub blagi bolezni, zaradi katere je izpustil prejšnji obračun z Brooklynom, spet našel tudi slovenski as Goran Dragić, ki je postavil tudi nov mejnik v karieri: že v prvi četrtini je namreč s svojo edino zadeto trojko iz petih poskusov, s katero je izid izenačil na 7:7, presegel magično mejo doseženih 7000 točk v karieri. Sicer je 29-letni Ljubljančan v 38 minutah na parketu prispeval enajst točk, tri obrambne skoke, kar devet asistenc in dve ukradeni žogi.