Novinec Pritchard prehitel sireno za zmago Keltov na Floridi

Miami Heat so na svojem parketu izgubili proti Bostonu s 105:107, Goran Dragić je prispeval 14 točk.
Fotografija: Payton Pritchard je zadel vsega dve desetinki pred koncem tekme za zmago Bostona. FOTO: Jasen Vinlove/Usa Today Sports

Miami Heat so na domači tekmi lige NBA tesno izgubili proti Bostonu s 105:107. Dvoboj je v samem zaključku odločil gostujoči novinec Payton Pritchard, ki je odgovoril na trojko Gorana Dragića (14 točk).

Nepričakovani junak tekme, 22-letni Pritchard, je za Kelte igral 20 minut in v tem času zadel le 3 izmed 10 metov iz igre, vendar pa je bil dve desetinki pred iztekom igralnega časa na pravem mestu ob zgrešenem polaganju Marcusa Smarta in je poskrbel za tretjo zaporedno zmago svojega moštva.

Košarkarji s pismom opozorili na nadaljevanje boja proti krivicam

Na košarkarje obeh moštev so ponoči močno vplivali dogodki v Washingtonu, kjer so privrženci Donalda Trumpa vdrli v kongresno poslopje.

V skupnem pismu so sporočili, da bodo kljub temu stopili na parket in s tem prinesli veselje vsem navijačem, vendar pa ne bodo pozabili na krivice, ki se dogajajo v družbi, in se bodo še naprej borili za enakopravnost v Združenih državah Amerike. Igralci so to pokazali tudi s klečanjem med državno himno.

V tekmo so bolje vstopili gostje, ki so po šestih minutah vodili z 21:10 in četrtino sklenili z vodstvom za osem (34:26). Tudi po vrnitvi na parket so narekovali ritem igre in po nizu 13:4 svojo prednost povečali na 17 (47:30), vendar se je Miami vrnil in ob glavnem odmoru zaostajal za osem (45:53).

Vročica je v tretji četrtini ujela tekmeca, dosegla je 15 izmed prvih 21 točk ter povedla s 60:59, moštvi pa sta bili pred zadnjimi 12 minutami poravnani na 80:80.

Miami se je v prvih osmih minutah še dobro držav in vodil s 95:92, nato pa se je gostiteljem povsem ustavilo, kar so Kelti izkoristili z delnim izidom 13:0 za vodstvo s 105:95. Vročica je uprizorila še zadnji povratek in s trojko Gorana Dragića izenačila 13,4 sekunde pred koncem, a to ni bilo dovolj.

Kelti so krenili v zadnji napad, Marcus Smart je zgrešil polaganje, odbito žogo pa je še pred piskom sirene v koš potisnil novinec Payton Pritchard. Kelti so slavili tretjo zaporedno zmago.

V domači ekipi je bil najbolj razpoložen Jimmy Butler s 26 točkami, Goran Dragić je v 28 minutah prispeval 14 točk in 2 asistenci.

Pri Bostonu je bil najbolj razigran Jayson Tatum s 27 točkami, junak Pritchard je v 20 minutah dosegel 6 točk.

Philadelphia že pri sedmih zmagah

V ligi NBA je trenutno najboljša ekipa Philadelphia. Ta je v svoji dvorani premagala Washington s 141:136, kar je že njena sedma zmaga na osmih tekmah.

Washingtonu ni pomagalo niti 60 točk izjemnega Bradleyja Beala (met iz igre 20-35, trojke 7-10), drugi najboljši igralec moštva je bil Russell Westbrook z 20 točkami in 12 asistencami.

V zmagovalni zasedbi je šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk. Najučinkovitejši je bil Joel Embiid z 38 točkami, Seth Curry je po zaslugi 6 trojk končal pri 28 točkah.

Rezultati lige NBA
Miami Heat - Boston Celtics 105:107 (Dragić 14 točk in 2 asistenci v 28 minutah)
Indiana Pacers - Houston Rockets 114:107
Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 105:94
Philadelphia 76ers - Washington Wizards 141:136
Atlanta Hawks - Charlotte Hornets 94:102
New York Knicks - Utah Jazz 112:100
Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 130:115
New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 110:111
Phoenix Suns - Toronto Raptors 123:115