Od Slovencev najučinkovitejši Tonček

V uvodnih tekmah košarkarske evrolige poraz Barcelone in zmaga branilca naslova madridskega Reala.
11. oktober 2018 23.20
12. oktober 2018 18.00
Klemen Prepelić še ni ujel strelskega ritma in je v 8 minutah le enkrat vrgel na koš iz igre (trojko), edini točki pa je dosegel s prostih metov. FOTO: Tomi Lombar/Delo
Ljubljana - V slovenskem trojčku košarkarjev v evroligi je bil v uvodnih tekmah najbolj vroč zdaj že nekdanji slovenski reprezentant Anthony Randolph. Madridski Real je obrambo najboljšega odprl z domačo zmago proti Darušafaki s 109:93. "Tonček" je bil prvi strelec Reala s 16 točkami, Klemen Prepelič je vpisal svoji prvi točki za kraljevski klub.

V Moskvi je bila Barcelona povsem nemočna proti CSKA, v porazu s 75:95 pa je bil zelo soliden Jaka Blažič, ki je v 17 minutah dosegel 11 točk, dodal pa še dva skoka in podajo. V preostalih tekmah brez slovenske udeležbe je atenski Panathinaikos premagal Maccabi Tel Aviv z 89:84, Bayern pa je doma izgubil z Anadolujem Efesom z 71:90.