Košarkarji Igokee brez možnosti v Stožicah.

11. februar 2019 21.00
11. februar 2019 21.50
Sava Lešić (št. 7) je pred leti nosil Olimpijin dres, Marko Luković (levo) pa Krkinega, toda včeraj se nista naigrala v Stožicah. FOTO: ABA
Potem ko so v minulih mesecih zapravili obilo priložnosti za vzpon v varno sredino lestvice lige ABA, če že ne celo pod njen vrh, so košarkarji Petrola Olimpije v zadnji tekmi 19. kola zadali dvojni udarec. Od zadnjeuvrščene Krke so se odlepili z zmago nad tekmico v boju za obstanek Igokeo z 92:69 (74:52, 48:33, 24:12), torej s precej višjo razliko kot ob porazu na prvi tekmi v Laktaših (105:115). Ljubljančani so si zgodaj priigrali ključno prednost, saj so po zaostanku 5:10 odgovorili z delnim rezultatom 29:4 in si že po 12 minutah priigrali 20 točk naskoka. V tretji četrtini so prednost povišali na 61:33, v zadnji pa na +33 (85:52), saj je bil prvak BiH preskromen pri metih za tri točke (2:26 - Olimpija 9:18) in skokih (29:35).

Na vrsti pokalno tekmovanje

Liga ABA se bo nadaljevala 2. marca, po finalnem turnirju pokala Spar v Kopru in zadnjem ciklu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019, v katerem se bo slovenska reprezentanca pomerila s Turčijo v Ankari in v Stožicah pričakala Ukrajino. V zadnjih treh kolih bo Petrol Olimpija gostovala pri FMP, gostila Cedevito in obiskala Novo mesto, Krka pa bo igrala s Cedevito v domači dvorani in s Cibono v Zagrebu, za konec pa jo čaka veliki slovenski derbi v dvorani Leona Štuklja.

Petrol Olimpija : Igokea 92:69 (74:52, 48:33, 24:12)

Dvorana Stožice, gledalcev 900, sodniki Juras, Stefanović (oba Srb) in Šundić (ČG).
Petrol Olimpija: Jones 13 (3:4), Tratnik 2, Špan 14 (7:7), Lazić 12, Šamanić 16 (3:6), Lorbek 6, Lapornik 11, Begić 11 (1:2), Miljenović 3 (1:2), Sanon 4; Igokea: Lešić 8 (6:6), Adamović 7, Milošević 6 (0:2), Jerrett 6 (2:2), Radivojević 2, Ilić 4, Anđušić 21 (8:9), Rikić 4 (2:2), Luković 11 (3:4).

Vrstni red: Crvena zvezda 18:1, Cedevita 14:5, Budućnost in Partizan po 13:6, Mega Bemax 10:9, FMP 8:11, Zadar, Mornar in Cibona po 7:12, Petrol Olimpija in Igokea po 6:13, Krka 5:14.