Partizan v polnem Pionirju mukoma strl Olimpijin odpor (VIDEO)

Beograjski košarkarji so bili z 82:79 boljši od Ljubljančanov, pri katerih je s 24 točkami blestel Jan Špan.
Fotografija: Jan Špan je zadel kar pet trojk. FOTO: Roman Šipić/Delo
Jan Špan je zadel kar pet trojk. FOTO: Roman Šipić/Delo

Beograd – Polna dvorana Pionir, v kateri je bilo kar 7000 gledalcev, je v odličnem vzdušju spremljala izenačen in do konca razburljiv dvoboj drugega kola regionalne košarkarske lige ABA, v katerem je domači Partizan mukoma, z 82:79, odpravil Petrol Olimpijo in tako potrdil uvodno zmago z gostovanja pri Cedeviti, medtem ko zmaji niso ponovili uspeha izpred tedna dni proti Mornarju.

Zmaji nazadnje vodili z 69:67

Kako izenačen je bil obračun, dokazuje njegov potek – gostitelji so si največjo prednost osmih točk (26:18) nabrali že v začetku druge četrtine, nakar so nasprotniku dovolili delni izid 12:1 in prevzem vodstva, ki ga je zadržal do sredine tretjega dela, nato pa se je tehtnica ponovno nagnila na stran Partizana. Resda je Mirza Begić dve minuti in pol pred koncem Olimpijo spet popeljal v vodstvo (69:67), ki pa je bilo kratkotrajno.

Odigrali, kot trenutno zmorejo

»Igralcem nimam česa zameriti. Odigrali so toliko, kot v tem trenutku zmorejo. Bili so enakovredni tekmeci Partizanu, ki mu čestitam za zmago,« ni bil pretirano razočaran trener Ljubljančanov Zoran Martič. V vrstah poražencev je bil daleč najbolj razpoložen mož na parketu Jan Špan s 24 točkami (prosti meti 3:3, za dve 3:3, trojke 5:8), šestimi skoki, tremi asistencami, eno ukradeno žogo in indeksom 27, pri zmagovalcih pa Rade Zagorac s 26 točkami, medtem ko jih je Aleksej Nikolić dodal šest.

Partizan - Petrol Olimpija 82:79 (18:16, 34:35, 56:56)

Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev 7000, sodniki Koljenšić, Dragojević (oba Črna gora), Stefanović (Srbija).

Partizan: Paige 13 (2:2), Sy 3, Aranitović 5 (2:2), Marinković 12 (3:4), Pecarski 3 (1:1), Zagorac 26 (7:11), Landale 5 (3:6), Gagić 9 (5:6), Nikolić 6 (4:4).

Petrol Olimpija: Jones 12 (2:4), Špan 24 (3:3), Lazić 6 (4:5), Lapornik 6 (2:2), Begić 7 (1:4), Badžim 3 , Mesiček 11 (6:8), Sanon 5 , Radulović 5 (1:2).

Prosti meti: Partizan 27:36, Petrol Olimpija 19:28.

Trojke: Partizan 9:28 (Paige 3, Zagorac 3, Sy, Aranitović, Marinković), Petrol Olimpija 8:28 (Špan 5, Mesiček, Badžim, Sanon).

Osebne napake: Partizan 26, Petrol Olimpija 29.