Poraz prvakov, Houston suvereno v konferenčni polfinale

Košarkarji Golden State Warriors so doma izgubili proti LA Clippers.

25. april 2019 07.59
25. april 2019 08.25
Takole so se borili Kevon Looney, Patrick Beverley in Kevin Durant. Na koncu so Golden State Warriors potegnili kratko proti gostom iz Los Angelesa. FOTO: Usa Today Sports
STA
STA
Košarkarji Golden State Warriors, ki so v zadnjih štirih letih kar trikrat osvojili severnoameriško ligo NBA, so v domači dvorani v Oaklandu iz rok izpustili priložnost za preboj v drugi krog končnice proti Los Angeles Clippers. Slednji so v gosteh na peti tekmi slavili s 129:121 in v boju na štiri zmage zaostanek znižali na 2:3.

Houston Rockets pa so v prvem krogu končnice zahodne konference proti Utah Jazz potrebovali le pet tekem, da so si priigrali napredovanje. V boju na štiri zmage so peto tekmo pred domačimi navijači dobili s 100:93 in se v konferenčni polfinale uvrstili s 4:1 v zmagah. James Harden, najkoristnejši igralec lanske sezone v ligi NBA, je bil prvi strelec teksaške ekipe s 26 točkami. Rakete so si tako že zagotovile pričakovani obračun proti Golden Statu, ki pa je presenetljivo pred domačimi navijači izpustil iz rok prvo priložnost za napredovanje proti LA Clippers.

image
James Harden (levo) je bil prvi strelec teksaške ekipe s 26 točkami. FOTO: Usa Today Sports

Kevin Durant je bil za dvakratne zaporedne prvake lige NBA sicer najboljši strelec s 45 točkami v 41 minutah, a je imel premalo pomoči v soigralcih na čelu s Stephenom Curryjem, ki je zbral 24 točk ob metu iz igre 7-15. Na drugi strani Clippers niso imeli možnosti za napake, največjo razliko pa so naredili v drugi četrtini, ko sta na sceno stopila Lou Williams (33 točk) in Danilo Gallinari (26).

"Če želiš zmagati proti ekipi, kot je Golden State, je treba vso tekmo igrati 100-odstotno in to nam je danes tudi uspelo. Dokazali smo, da je mogoče premagati prvake. Zavedamo se, kaj moramo storiti na šesti tekmi," je po odmevni zmagi dejal Williams.