Sijajni Goran Dragić nasul 29 točk za 1:0

Košarkarji Miamija v prvi finalni tekmi vzhodne konference po podaljšku s 117:114 premagali Boston.
Fotografija: Miamijev košarkar Bam Adebayo (desno) je z blokado ustavil najboljšega Bostonovega strelca Jaysona Tatuma in postavil piko na i prvi finalni tekmi vzhodne konference. FOTO: Kim Klement/USA Today Sports

Goran Dragić je z 29 točkami popeljal Miami do zmage v prvi finalni tekmi vzhodne konference lige NBA proti Bostonu s 117:114. Boston je vodil tako rekoč vso tekmo, vendar je Miami z vztrajno igro držal priključek ter povedel, ko je bilo to najbolj pomembno.

Prvi dvoboj moštev, ki sta izločila prvake (Toronto) in najboljše moštvo rednega dela (Milwaukee), je bil posladek, ki ga je odločila dramatična končnica v podaljšku. Boston je šel v zadnje minute rednega dela tekme z manjšo prednostjo, toda Miamijeva izvrstna obramba je v bila v odločilnih trenutkih neprebojna. Ob najboljšem Miamijevem strelcu Goranu Dragiću je v prvo od treh Miamijevih odločilnih potez izvedel Jimmy Butler, ki je zadel trojko za podaljšek. V njem je nato dosegel ključne tri točke za končni izid. Toda piko na i je postavil Bam Adebayo, ki je Butlerjevo trojko za vodstvo zabelil s sijajno blokado za najboljšega strelca Bostona Jaysona Tatuma, ko je šel na zabijanje.

Boston je dobil prvo četrtino s 26:18, drugo je dobil Miami s 37:29, nato tretjo spet Boston z 28:16, četrto pa Miami s 35:23 in redni del tekme se je končal s 106:106.

Goran Dragić je bil z 29 točkami prvi strelec Miamija. FOTO: Douglas P. Defelice/AFP

V uvodu podaljška so bolje začeli Kelti, vendar pa je Miami izkoristil priložnost za presenetljivo, vendar glede na borbo zasluženo zmago.

Najboljši strelec tekme je bil košarkar Bostona Tatum s 30 točkami, Dragić pa je k zmagi Miamija poleg 29 točk prispeval še sedem skokov in štiri podaje. Na 28. tekmi končnice zapored je prispeval dvomestno število točk, kar je četrti najdaljši niz v zgodovini  moštva s Floride.

Prihodnja tekma med Miamijem in Bostonom bo v četrtek.

Denver preprečil mestni finale zahodne konference

Denver je postal prvo moštvo v zgodovini NBA, ki je nadomestilo zaostanek z 1:3 v zmagah dvakrat v isti sezoni. V uvodnem krogu se je vrnil proti Utahu, v drugem pa so izločili LA Clippers.

V finalu zahodne konference bo izzval LA Lakers, prva tekma bo v soboto ob tretji uri zjutraj po srednjeevropskem času.

Denverjevi košarkarji so leteli po parketu v drugem polčasu, ko so povsem zasenčili tekmece s 50:33. Jamal Murray je nasul 40 točk, šestkrat je zadel izza črte. Nikola Jokić je prispeval trojni dvojček, 16 točk, 22 skokov in 13 podaj). 22 skokov Srba je tudi klubski rekord v končnici.

Jamal Murray (desno) je proti LA Clippers dosegel 40 točk in je bil prvi mož odločilne sedme tekme za uvrstitev v finale zahodne konference. FOTO: Kim Klement/USA Today Sports

Vzhodna konferenca, prva finalna tekma

Boston (3) : Miami (5) 114:117 – po podaljšku 0:1

(Tatum 30 – met iz igre 24:10 in 14 skokov, Smart 26, Walker 19, Brown 17, Wanamaker 11, Theis 4, G. Williams 3, Ojeleye in R. Williams III po 2; Dragič 29 – 13:8 za dve,6:3 za tri, 7 skokov in 4 podaje v 39 minutah, Crowder 22, Butler 20, Adebayo 18, Herro 12 in 11 skokov, Robinson 6, Olynyk 4, Iguodala in Nunn po 3.

Zahodna konferenca, sedma polfinalna tekma

LA Clippers (2) : Denver (3) 89:104 – 3:4

(Harrell 20, Leonard 14 – met iz igre 22:66, Beverley in Green po 11, George 10 – 16:4, 11:2 za tri), Ma. Morris in Williams po 7, Zubac 6, Shamet 3; Murray 40 – met iz igre 26:15, 136 za tri), Jokić 16 – 13:55, 22 skokov in 13 podaj, Grant in Harris po 14, Millsap in Craig po 6, Mo. Morris 5, Porter Jr. 2, Plumlee 1.