Sixt Primorska polfinale začela z zmago

Košarkarji Sixta Primorske so zanesljivo dobili prvo tekmo polfinala. V domači dvorani so z 78:59 premagali Borac iz Čačka.
Fotografija: Lance Harris (desno) je bil prvi strelec Sixta Primorske. FOTO: Roman Šopić
Lance Harris (desno) je bil prvi strelec Sixta Primorske. FOTO: Roman Šopić

Povratna tekma bo v nedeljo v Čačku, morebitna tretja tekma pa naslednjo sredo prav tako v koprski Bonifiki.

Najboljša ekipa rednega dela, ki je v njem zabeležila le dva poraza, je od začetka tekme nadzorovala rezultat. Gostje so s prostim metom povedli le z 1:0, domači so odgovorili s trojko, nato pa vodili do konca tekme. V prvi četrtini že za deset točk, v drugi za 11, gostje so se nekajkrat približali na točko zaostanka, toda na koncu tretje četrtine je prednost Koprčanov že znašala 18 točk.

V zadnji četrtini so gostje prišli na -6 (63:57), a manjšo krizo Primorcev je zaustavil Marijan Čakarun, ki je s trojko povišal prednost na devet točk, nato pa se je razlika le še večala.

Čakarun je bil s 15 točkami drugi najučinkovitejši igralec svoje ekipe, točko več je dosegel Lance Harris, točko manj pa Marko Jagodić Kuridža. Slednji je pod košem pobral deset žog, Čakarun pa devet.