Tudi ko Dončiću ne gre najbolje, Dallas zmaguje

Brez Gorana Dragića je bil Miami nemočen pri Bostonu.
Fotografija: Dallas gre naprej tudi takrat, ko Luka Dončić ni v najboljši dnevni formi. Za 15. zmago v tej sezoni NBA je premagal Minnesoto. FOTO: USA TODAY Sports

Luka Dončić je bil povprečen. Po njegovih visokih standardih seveda. Proti Minnesoti je dosegel »le« 22 točk ob slabem metu (22:8), a je bil vseeno drugi strelec Dallasa za njegovo 15. zmago v sezoni. Teksašani so se »razstrelili« v zadnji četrtini, v katero so šli z zaostankom štirih točk in jo na koncu z izidom 41:30 spremenili tudi v končno zmago s 121:114.

Dallas je zmagal devetič na zadnjih desetih tekmah in četrtič zapored, pri čemer Dončić ni bil posebej razpoložen. Zadel je le eno trojko od osmih metov izza črte, podobno slabi so bili tudi soigralci. V prvih 36 minutah so zadeli štiri trojke iz 26 poskusov, v zadnji četrtini pa kar sedem.

Luka Dončić je v 32 minutah dosegel 22 točk, sedem skokov in šest podaj.

Goran Dragić je zaradi lažje poškodbe izpustil tekmo Miamija v Bostonu, kjer so bili gostitelji prepričljivo boljši s 112:93. Los Angeles Lakers so se hitro opomogli po Dončićevi zaušnici. Po zmagi v Denverju so bili uspešni tudi v Salt Lake Cityju (121:96). Na zadnjih trinajstih tekmah je Le Brona Jamesa in druge jezernike premagal le Dallas.

Izidi – Dallas : Minnesota 121:114 (Powell 24, Dončić 22, 7 skokov in 6 podaj v 32 minutah, Porzingis 19, Brunson 16; Wiggins in Towns po 26), Charlotte : Golden State 106:91, Detroit : Milwaukee 103:127, Orlando : Phoenix 128:114, Boston : Miami 112:93, Atlanta : Brooklyn 118:130, Oklahoma : Indiana 100:107, Chicago : Memphis 106:99, Utah : LA Lakers 96:121, Portland: Sacramento 127:116.