Zlato in srebro košarkarjev z Obale

Košarka 3x3: Srbskemu moštvu Vrbasa lovorika na turnirju v Ljubljani.
Fotografija: Za mednarodni turnir v košarki 3x3 na Kongresnem trgu je vladalo veliko zanimanje, tribune so bile polne. FOTO Voranc Vogel/Delo

Košarkarji Vrbasa so zmagovalci tretjega Fibinega Challengerja. Srbi so v finalu z 21:11 ugnali Pirančane, ki so pred tem v polfinalu s 17:16 izločili Jeddah, v četrtfinalu so domov poslali svetovne prvake, ameriški Princeton (21:12).

Piranska zasedba je bila edina slovenska med osmimi najboljšimi na spektaklu, že v petek pa je na Kongresnem trgu osvojila naslov domačih prvakov. Za lovoriko najboljšega v 16. sezoni prvenstva v košarki 3x3 sta se v finalu udarila Kranj (Jeršin, Julević, Tratnik, Eržen) in Piran (Finžgar, Kavgić, Ovnik, Srebovt, Kovačević). Izkušeni Pirančani so levji del posla opravili že uvodoma ob vodstvu s 13:5, na koncu pa slavili z 21:10. Prvaki so si priigrali naslov vstopnico za masters turnir v Debrecenu.

Slovenski prvaki so se takole veselili uvrstitve v veliki finale. FOTO Voranc Vogel/Delo