Zmaji brez ognja v Zagrebu

Liga ABA: košarkarji Petrola Olimpije niso imeli nobenih možnosti v dvoboju s Cedevito, ki je bila boljša s 84:60.

05. november 2017 00.31

Zagreb - Košarkarji Cedevite pod taktirko Jureta Zdovca so s peto zmago v sezoni regionalne lige ABA vsaj za nekaj ur prevzeli vodstvo na razpredelnici. Pred domačimi navijači niso imeli težav s Petrolom Olimpijo, ki po težkem porazu s 60:84, ki se je nakazoval že po uvodni četrtini, po sedmem kolu ostajajo pri zgolj dveh zmagah.

Ljubljanski trener Gašper Okorn ni mogel računati na poškodovana Talorja Battla in Jana Barbariča, vseeno pa so se njegovi varovanci po trojki Jana Špana sredi tretje četrtine približali na zgolj dve točki zaostanka (38:40). A njihov nov padec, ki so ga gostitelji izkoristili z delnim izidom 15:2, je dokončno razblinil vse dvome o zmagovalcu.

Pri zmagovalcih, ki so zmogli deset skokov več kot Olimpija, je z 18 točkami izstopal center Andrija Stipanović, medtem ko je bil v vrstah zmajev edini z dvomestnim številom točk Američan Devin Oliver (13), ki je dodal še pet skokov v obrambi ter po dve asistenci in ukradeni žogi. Nov izziv čaka slovenske prvake prihodnjo nedeljo, ko bodo gostili MZT.

»Cedevita je bila boljša in je zasluženo zmagala. Kar se nas tiče, smo dobro igrali v uvodnih minutah in del tretje četrtine, ko smo se približali na zgolj dve točki zaostanka. Če bi takšno razmerje zadržali do konca četrtine, bi imeli v zadnjih desetih minutah še možnosti, a smo padli in tekmecu dopustili, da se je odlepil še pred zadnjim delom,« je strnil vtise ljubljanski trener Okorn.

Cedevita : Petrol Olimpija 84:60 (55:42, 36:28, 23:15)

Dom sportova, gledalcev 1000, sodniki Obrknežević, Arsenijević in Mrdak.

Cedevita: Ukić 14, Johnson 9 (3:3), Katić 4, Nichols 14 (1:1), Musa 10 (0:2), Cherry 11 (2:2), Stipanović 18 (4:4), Murphy 4.

Petrol Olimpija: Kastrati 6 (1:2), Radulović 4, Oliver 13 (0:1), Špan 7, Badžim 7 (1:1), Morgan 5 (1:1), Lorbek 8, Jurček 3, Hrovat 7 (2:4).

Prosti meti: Cedevita 10:12, Petrol Olimpija 5:9.

Trojke: Cedevita 6:16 (Ukić 4, Nichols, Cherry), Petrol Olimpija 7:21 (Lorbek 2, Kastrati, Oliver, Špan, Jurček, Hrovat).

Osebne napake: Cedevita 18, Petrol Olimpija 17.