1. SNL: Ankarančani do druge točke

Zasedba Krškega je v petem kolu dvakrat vodila, a se morala zadovoljiti z delitvijo točk (2:2). Gostje s štirimi novimi tujci.

14. avgust 2017 00.04

Krško - Novinec v slovenskem prvoligaškem nogometnem tekmovanju, Ankaran Hrvatini, se je v petem kolu dokopal do druge točke, prve na gostovanju. Potem ko se je že uvodoma brez zmagovalca (in brez zadetkov) razšel s kranjskim Triglavom, si je tokrat razdelil točki z zasedbo Krškega, ki je dvakrat vodila, a se morala naposled zadovoljiti z 2:2. Krčani so z osmimi točkami četrti na prvenstveni razpredelnici in poravnani z »evropskimi« Domžalami, medtem ko je Obalni kolektiv še naprej prikovan na dno.

Ankarančani so zgodovinsko prvo zmago lovili s štirimi novimi tujci - grškim vratarjem Panagiotisom Papadopoulosom in tremi branilci, Francozom Bradleyjem Meledjejem in Hrvatoma Tinom Karamatićem in Dinom Škvorcem. A gostitelji so vodili že v osmi minuti. Prvi strelec lige, 21-letni Srb Miljan Škrbić, je izsilil najstrožjo kazen in jo kar sam uspešno realiziral. V 26. minuti je izenačil Rok Kidrič z natančnim strelom z roba kazenskega prostora, a že tri minute pozneje je odgovoril Tonči Mujan. Izvedel je kot, nato pa odbito žogo z 20 metrov poslal prek golove črte.

Končni izid je v 64. minuti postavil rezervist Mihovil Klapan, ki je v igro vstopil sedem minut prej. Luka Badžim je izvedel prosti strel, odbitek pa je 22-letni hrvaški zvezni igralec z roba kazenskega prostora pospravil v gol. Domači so zadeli še tretjič prek Nikole Mandića, a je sodnik zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Rahlo terensko premoč Krškega (izdatnejša je bila v prvem polčasu) dokazuje tudi statistika - 55-odstotna posest žoge, razmerje strelov v okvir vrat 7:5, prostih strelov 30:13 in kotov 5:1.

Krško : Ankaran Hrvatini 2:2 (2:1)

Štadion Matije Gubca, sodnik Žganec (Ljubljana).

Strelci: 1:0 - Škrbić (8./11-m), 1:1 - Kidrič (26.), 2:1 - Mujan (29.), 2:2 - Klapan (64.)

Krško: Zalokar, Šturm, Ejup, Diyoke, Krajcer, Škrbić, Mandić (od 87. Gajić), Jakolić, Mujan, Nakić (od 46. Jurina), Kovačič (od 67. Jovanović).

Ankaran Hrvatini: Papadopoulos, Karamatić, Gliha, Meledje, Badžim, Dautović, Primc, Škvorc, Kidrič (od 90. Pahor), Delgado (od 57. Klapan), Humar (od 76. Matošević).

Rumeni kartoni: Diyoke; Humar, Meledje, Karamatić, Matošević.