1. SNL: Maribor brez prask preživel generalko za Liverpool

Nogometaši Krškega so se do točke proti Ankaranu dokopali v sodnikovem dodatku. Celjani prekinili črni niz.

28. oktober 2017 16.18
Nogomet Domžale Maribor

Domžale - Slovenski šampioni, nogometaši Maribora, so zahtevno generalko pred še zahtevnejšo sredino preizkušnjo četrtega kola lige prvakov, ko bodo gostovali pri velikem Liverpoolu, opravili brez prask. V derbiju 14. kola so se namreč z gostovanja v Domžalah vrnili s polnim plenom in kompletom novih treh točk (1:0), za prigarano zmago v enakovrednem dvoboju pa je najzaslužnejši 25-letni napadalec iz BiH Jasmin Mešanović, ki je v 58. minuti zadel še v drugem ligaškem obračunu zapored in šestič v sezoni.

Vijolični, ki so - ob štirih neodločenih izidih - vpisali deseto zmago, so se tako vsaj za 24 ur ponovno povzpeli na čelo prvenstvene razpredelnice s točko naskoka pred Olimpijo, ki pa jo izjemno zahtevno gostovanje pri tretjeuvrščenem Rudarju čaka šele jutri popoldne (ob 16.50). Darko Milanič je po dolgem času v začetno enajsterico umestil tudi Dina Hotića, v vrh napadalne postavitve pa Mešanovića, ki se mu je z mojstrovino zahvalil v 58. minuti, ravno po Hotićevi natančni podaji čez domačo obrambo. Domžalčani so pokleknili prvič po debelem mesecu dni, zanje je to tretji zaporedni ligaški poraz z izidom 0:1.

DOMŽALE - MARIBOR

Domžale : Maribor 0:1 (0:0)

Športni park, gledalcev 1800, sodnik Kajtazović (Kranj).

Strelec: 0:1 - Mešanović (58.).

Domžale: Mulalić, Balkovec, Klemenčič, Dobrovoljc, Širok, Melnjak (od 67. Hebaj), Vetrih (od 73. Bizjak), Hodžić, Kirm (od 62. Franjić), Ibričić, Alvir.

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Viler, Kabha, Pihler, Hotić (od 81. Ahmedi), Vršič, Bohar (od 76. Bajde), Mešanović (od 89. Tavares).

Rumeni kartoni: Širok, Vetrih, Klemenčič; Vršič.

Ejup v tretji minuti dodatka

Nogometaši novinca med elito, Ankarana Hrvatinov, so bili v 14. kolu slovenskega prvoligaškega tekmovanja zgolj minuto oddaljeni od druge zmage na tej ravni, izvlekli pa so le točko v »domačem« obračunu s Krškim, ki se je naposled končal z 1:1 (1:0). Gostje so v Dravogradu namreč izenačili v tretji minuti sodnikovega dodatka. Zasedbi sta tako ponovili razplet s prejšnje medsebojne tekme, v kateri gledalci ravno tako niso videli zmagovalca (2:2).

Ankaran ostaja s sedmimi točkami zadnji, ekipa Krškega pa ima zdaj v žepu 16 točk in je varno zasidrana v zlati sredini ligaške razpredelnice, toda že tri zaporedne dvoboje ni zmagala. Gostje so imeli resda terensko premoč, ki jo ponazarjajo tudi 59-odstotna posest žoge in boljši razmerji sproženih strelov v okvir vrat (5:2) in kotov (kar 8:1), a prvi je zadel kolektiv z Obale. Sredi prvega polčasa je na robu kazenskega prostora žoga v roko zadela Klemna Šturma, sodnik je brez oklevanja pokazal na belo točko, zanesljiv izvajalec je bil hrvaški zvezni igralec Mihovil Klapan.

Zanimivo: Klapan je zadel tudi že v prejšnjem medsebojnem obračunu. V nadaljevanju so Krčani, ki jim je voda tekla v grlo, vse sile preusmerili v napad, a je vse do zadnjega kazalo, da bo domača obramba ostala neprebojna. Vendar ni, v sodnikovem dodatku si je privoščila spodrsljaj. Tonči Mujan je sprožil s prostega strela, žogo sta v kazenskem prostoru zgrešila Luka Badžim in Tim Vodeb, do nje pa se je dokopal Leo Ejup in jo vendarle pospravil za hrbet tekmečevega čuvaja mreže Primoža Bužana.

ANKARAN HRVATINI - KRŠKO

Ankaran Hrvatini : Krško 1:1 (1:0)

Športni center Dravograd, gledalcev 100, sodnik Obrenović (Ljubljana).

Strelca: 1:0 - Klapan (23./11-m), 1:1 - Ejup (90.).

Ankaran Hrvatini: Bužan, Burkić, Badžim, Pahor, Mate, Klapan, Delgado, Humar, Primc (od 90. Matošević), Meledje (od 78. Vodeb), Nkama (od 74. Cerovec).

Krško: Zalokar, Dušak, Gorenc (od 46. Jovanović), Krajcer, Ejup, Šturm, Kovačič (od 70. Kerin), Balič, Jurina, Škrbić, Mujan.

Rumeni kartoni: Klapan, Mate, Primc, Delgado; Škrbić, Kovačič.

Celje prekinilo črn niz

Tudi nogometaši Triglava, podobno kot Ankarančani, ostajajo pri eni sami zmagi, le da s točko več. V drugem polčasu so pred domačimi navijači kapitulirali proti Celju (0:2), ki je tako vendarle prekinilo niz šestih zaporednih tekem brez zmage, ki se je vlekel - reci in piši - kar debela dva meseca. Tudi trener Dušan Kosić se z zdajšnjim moštvom veseli sploh prve zmage, sicer pa je klub pri treh ob kar šestih neodločenih izidih. Prvi polčas je bil izenačen, mreži pa se nista zatresli.

Po glavnem odmoru in prihodu iz slačilnice je bilo drugače. Že po desetih minutah je Kristjan Arh Česen podrl Luko Šušnjaro, sodnik Matej Jug je brez pomislekov zapiskal najstrožjo kazen, ki jo je učinkovito realiziral Luka Žinko, ki je bil uspešen četrtič v sezoni. Razliko je v 85. minuti podvojil Lovro Cvek, ki je podajo Rudija Požega Vancaša iz kota z glavo preusmeril v mrežo. Hrvaški branilec se je med strelce vpisal drugič v tej ligaški sezoni.