1. SNL: vijolični jesenski del sklenili s prednostjo 15 točk

Na zimski premor 1. SNL se nogometaši Maribora, ki so v 21. kolu premagali Rudar, odpravljajo s 15 točkami prednosti.
04. december 2011 14.21
Š. Ro, Delo.si

Maribor - Vodilna slovenska ekipa gre na zimski premor z velikimi 15 točkami prednosti pred zasledovalci iz Nove Gorice in Ljubljane. To prednost so si v zadnji jesenski tekmi zagotovili v zadnji minuti sodnikovega podaljška, ko je Dejan Mezga z bele točke domačim prinesel tri točke. Kar lepo število gledalcev je obiskalo zadnjo jesensko tekmo v Ljudskem vrtu, kjer so Mariborčani skušali popraviti vtis s sredine evropske tekme, ko so po zanesljivem vodstvu (3:0) šokirali vse prisotne na stadionu, poroča STA.

Koprčani prepričljivi v Celju

Celje - Koprčani so jesenski del končali s sedmo zmago, ki jih je popeljala na šesto mesto na lestvici. Na njej so prehiteli prav današnje tekmece, ki jih je z dvema zadetkoma pokopal veteran Milan Osterc.

Koprčaniso  povedli že v deveti minuti. Po podaji Adnana Aganovića je Osterc v kazenskem prostoru Celja lepo prišel do strela in iz obrata ukanil Amela Mujčinovića. Osterc je v 73. minuti poskrbel tudi za drugi zadetek. Zmago so Koprčani potrdili v 78. minuti, ko je Osterc na levi strani preigral svojega čuvaja, nato še vratarja in nesebično podal do osamljenega Bubanje, ki je žogo le še potisnil v prazno mrežo. V 85. minuti je nov protinapad Kopra učinkovito končal Aganović in postavil končni izid.

Domžale in Triglav razdelila točki

Kranj - Dvoboj ekip, ki jima v zadnjem času ni šlo najbolje, se je končal z delitvijo točk, čeprav je dolgo kazalo, da bodo Domžalčani po štirih zaporednih porazih le dočakali novo zmago.

Znova precej oslabljeni Domžalčani so povedli v 19. minuti. Tadej Apatič je z leve strani podal pred kranjska vrata, do žoge je prišel Slobodan Vuk, ki je najprej zadel prečko, v drugo pa je iz neposredne bližine zadel za 1:0. Domači so se v 82. minuti le veselili izenačenja. Brajič je podal z desne strani na prvo vratnico, tam pa je Anže Jelar z glavo premagal gostujočega vratarja Gregorja Zabreta.

Mura slavila v Fazaneriji

Murska Sobota - V tretjem letošnjem obračunu med pomurskima tekmecema Muro in Nafto so Sobočani lovili prvo zmago v boju za prekmursko nogometno krono in jo tudi dobili.

Domači so začeli silovito in povedli že v 11. minuti, ko je Mate Eterović izvedel kot z desne strani, Fabijan Cipot je podaljšal žogo, Timotej Dodlek pa nato s polvolejem zadel levi spodnji kot Naftinih vrat. V 28. minuti so še podvojili prednost. Po gneči v kazenskem prostoru Lendavčanov in neodločni obrambi gostov se je do žoge dokopal Nusmir Fajić in z osmih metrov zadel za 2:0.

Goričani presenetili v Stožicah

Ljubljana - V Stožicah sta se pomerili ekipi, ki sta se potegovali za končno drugo mesto po jesenskem delu sezone. Uspešnejši so bili belo-modri iz Nove Gorice, ki so v zadnje dobre pol ure ob vodstvu z 2:1 povsem onemogočili gostitelje in se veselili zmage. Po 21 krogih imata obe ekipi po 34 točk ali 12 manj od vodilnega Maribora, ki ga tekma tega kroga še čaka.

Ljubljančani so povedli v 25. minuti. Po levi strani je lepo prodrl Matic Fink, podal v sredino do Vršiča, ta pa je s slabih desetih metrov brez težav ugnal Darka Brljaka. V 34. minuti je ljubljanski vratar le klonil po diagonalnem strelu Dina Martinovića v desni spodnji kot. V uvodu drugega polčasa so nekaj več spet poskušali domači, toda gosti so v 57. minuti povedli, potem ko je Dalibor Radujko - pozneje je pomagal ljubljanskemu napadu - po podaji Dejana Žigona z nogo premagal Džafića.

Maribor - Rudar Velenje 1:0 (0:0)

* Stadion v Ljudskem vrtu, gledalcev 1300, sodniki: Žganec (Ljubljana), Žunič (Kranj) in Rojko (Logatec).
* Strelec: 1:0 Mezga (90./11 m).
* Maribor: Handanović, Milec, Potokar, Rajčević, Trajkovski, Mezga, Mertelj, Cvijanović (od 61. Tavares), Ibraimi (od 90. Filipović), Volaš, Berić (od 61. Velikonja).
* Rudar: Fink, Rotman, Dedić, Novaković, Jeseničnik, Žinko, Klinar, Mujaković, Trifković (od 63. Črnčič), Podlogar (od 82. Djokić), Bratanović (od 63. Majcen).
* Rumeni kartoni: Majcen, Mujaković, Dedić.
* Rdeči karton: /.

CM Celje - Luka Koper 0:4 (0:1)

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 300, sodniki: Balažič (Šmarje-Sap), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana).
* Strelci: 0:1 Osterc (9.), 0:2 Osterc (73.), 0:3 Bubanja (78.), 0:4 Aganović (88.).
* CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Krajcer, Krljanović (od 76. Močič), Popović, Bezjak, Kapić (od 46. Bakarič), Đaković (od 67. Močivnik), Radulović, Pavlović, Gobec.
* Luka Koper: Nenezić, Blažič, Guberac, Linić, Struna, Aganović, Bagarić, Đukić, Bubanja, Osterc (od 88. Štulac), Pučko (od 68. Palčič).
* Rumeni kartoni: Krljanović, Đaković, Pavlovič; Struna, Guberac.
* Rdeč karton: /.

Olimpija Ljubljana - Hit Gorica 1:2 (1:1)

* Stadion Stožice, gledalcev 700, sodniki: Skomina (Koper), Vidali (Gračišče) in Lunežnik (Zgornja Ložnica).
* Strelci: 1:0 Vršič (25.), 1:1 Martinović (34.), 1:2 Radujko (57./avtogol).
* Olimpija: Džafić, Ranić (od 46. Zorc), Škerjanc, Valenčič (od 66. Nunić), Anđelković, Bešić (od 61. Vučkić), Božič, Fink, Vršič, Radujko, Sretenović.
* Hit Gorica: Brljak, Kovačević, Vicente, Plut (od 72. Buzeti), Martinović (od 68. Arčon), M. Mevlja. N. Mevlja, Širok, A. Jogan, Žigon (od 88. K. Jogan), Gregorič.
* Rumeni kartoni: Sretenović, Brljak; Buzeti.

Mura 05 - Nafta Lendava 2:0 (2:0)

* Stadion v Fazaneriji, gledalcev 4500, sodniki: Vinčić, Ul (oba Maribor) in Kokolj (Škofljica).
* Strelca: 1:0 Dodlek (11.), 2:0 Fajić (28.).
* Mura 05: Drakovič, Cipot, Lotrič (od 82. L. Sreš), Horvat, Fajić, Janža, Eterović (od 66. Bohar), Rep (od 90. Sprečo), Dodlek, Maruško, Kous.
* Nafta: Prša, Levačič (od 71. Kocsis), Raduha (od 31. Polareczki), Caban, Jerebic, Tomažič-Šeruga, Da Silva, D. Sreš, Vranešević (od 61. Vori), Korošec, Zelko.
* Rumeni kartoni: Cipot, Rep, Kous; Korošec, Jerebic.

Triglav Kranj - Domžale 1:1 (0:1)

* Stadion v Športnem centru, gledalcev 100, sodniki: Gostenčnik (Maribor), Rajh (Hajdina) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelca: 0:1 Vuk (19.), 1:1 Jelar (82.).
* Triglav: Gracar, Smolej, Ovčina, Brajič, Krcić (od 75. Romič, od 86. Stanarevič), Jelar, Najdenov, Zornik, Šušteršič, Ćoralić, Bunderla (od 57. Šujica).
* Domžale: Zabret, Elsner, Rems, Zec, Apatič, Teinović, Korun, Vuk, Horvat, Drevenšek (od 85. Osmanaj), Pekič (od 81. Grbić).
* Rumena kartona: Brajič; Zec.
* Rdeč karton: Osmanaj (90.).